| semy a întrebat:

Eu ieseam cu un baiat, si am cunoscut alt baiat intre timp pentru ca celalalt ma neglijeaza, si aseara eram la un suc cu mai multi prieteni, si baiatu care l-am cunoscut de putin timp la un moment dat mi-o tranteste "si ce-ti mai face prietenu?" am ramas shocata, ma simt penibil, ce sa fac? habar nu am de unde stie ca am prieten, sa ii mai raspund la tel? sa mai vb cu el? cu actualu, ca cu fostul (cu care nu am nimica stabilit ca mai suntem impreuna sau nu nu am mai vb de 6 zile si nu ne-am mai vazut de ap 1 luna) ce sa fac cu actualu? sa nu ii mai raspund? poate m-a considerat cine stie cum si am cazut de fraiera sau victima, ce ma sfatuiti sa fac?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Trebuia sa-i spui pe loc ca el este prietenul tau si ca cel care a fost inainte a si uitat de tine. Acum trebuie sa-l suni si sa-i spui ca vrei sa va intalniti ca sa vorbiti. Si lamuriti cum stau lucrurile intre voi.
Dar asculta ce zice @alexxx, poate a fost numai o capcana, oricum, eu zic ca nu are rost sa-i ascunzi nimic. :-\

| Flav a răspuns:

Numa', prima zdreanta pe ziua de azi, ma duc sa fac o baie fierbinte.

| CybeRAthlete a răspuns:

Daca ti'a raspuns "avansurilor"(prin faptul ca ieseati chiar daca el stia de celalalt) sa zic asa, este interesant omul, asa ca sfatul meu este sa ii dai bice.
bafta

| alexxx_5812 a răspuns:

Offffhee hee este doar o vorba spusa de noi baietii "ce iti mai face prietenul!" pentru a vedea daca ai sau nu offf cand o sa mai cresti o sa intelegi pana atunci BfT si ai grija pe acolo prin lumea ta.

| alexutza697595 a răspuns:

Se poate sa iti fi zis la vrajeala si tu te'ai dat de gol.

| Cigαяєttє a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa ii spui actualului prieten sincer ca nu mai vrei sa fii cu el deoarece te neglijeaza si ca ai gasit pe altcineva de care iti place foarte multhappy

| BLG a răspuns:

Eu zic sa alegi doar unul dintre ei ca stii proverbul ala:daca alergi dupa 2 iepuri nu prinzi niciunulbig grinbig grin

si bineinteles ca eu nu as ramane cu un baiat caruia nu ii pasa de mine si ma neglijeaza