| yonel321 a întrebat:

Eu iubesc o fata.Si i-am zis de 1000 de ori.Eu vad ca ea nu intelege acest lucru.am 14 ani.sh ea 13.happy dar ea nu stiu ce are de nu intelege.in trecut ii placea mult de mine stiu pentru ca ma saruta ma tinea de mana ma strangea in brate.si eu in trecut acum vreun an eram prost.adica o iubeam mult.intr-o zii cand m-a sarutat.chiar daca vroiam mult.eu ziceam nu nu. ea tot m-a sarutat. ei ii placea de mine.si eu chiar o iubeam atunci. dar nu stiam cum sa-i demonstrez.si nu aveam tupeu adica imi era rusine.acum sa intors roatasad. eu incerc sa o iau in brate si toate cele sa o sarut. dar? cum pot sa o fac sa ma placa iar? acum plang eu dupa ea.si prima data a plans ea dupa mine.cum o pot aduce inapoi? va rog >ajutati-mabig grin

Răspuns Câştigător
| Elenna_4537 a răspuns:

Nu prea stiu ce e de facut in situatia ta, pentru ca este putin complicat. Din cate am inteles ea ti-a demonstrat ca te iubeste cu timp in urma si nu avea cum sa-si schimbe sentimentele deci te iubeste si acum. Nu ai procedat deloc bine.
Fetelor nu le place sa primeasca iubirea treptat - le place sa fie iubite cand iubesc. Acum cred ca ea nu e sigura de sentimentele ei si nu stie ce sa faca.
Eu cred ca ar trebui sa-ti faci curaj si sa ai o discutie cu ea, sa pui lucrurile la punct, sa-i spui CLAR ca o iubesti si sa fie sigura de sentimentele tale pentru ea. Spune-i ca si tu suferi si ca vrei sa stii sigur ce simte pentru tine.
Cateodata cuvintele pot insemna mult - gaseste o cale sa te exprimi ca sa ea inteleaga.

Esti un baiat rar si exceptional ( pentru ca in ziua de azi baietii nu iubesc fetele le vor doar pentru sex ). Nu trebuie sa te piarda pentru ca unul ca tine nu va gasi prea curand.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Cam greu... fetele sunt orgolioase si complicate.Nu cred ca ea este genul de fata care renunta la prima vorba frumoasa.Tu incearca sa vorbesti cu ea si sa-i explici toata situatia,vorbeste-i frumos,iubeste-o,fa-o sa se simta iubita si indragita,comportate frumos...Ea inca te iubeste, dar vrea sa se razbune putin.si ea a suferit acum e si radul tau.tu nu renunta la ea pentru nimic(orice ar zice, orice ar face-iubeste-o si atat).Fi alaturi de ea si lupta pentru dragostea voastra! Bafta!

| maradi3 a răspuns:

Pai daca i-ai zis de 1000 de ori c-o iubesti si ea nu intelege, te-ai intrebat vreodata daca nu e surda? sau daca e de aceeasi nationalitate cu tine? poate nu stie romana?laughing

| maradi3 a răspuns:

Pai daca i-ai zis de 1000 de ori c-o iubesti si ea nu intelege, te-ai intrebat vreodata daca nu e surda? sau daca e de aceeasi nationalitate cu tine? poate nu stie romana?happy

| maradi3 a răspuns:

Pai daca i-ai zis de 1000 de ori c-o iubesti si ea nu intelege, te-ai intrebat vreodata daca nu e surda? sau daca e de aceeasi nationalitate cu tine? poate nu stie romana?laughing))

| bombolinna a răspuns:

La 14 ani nu stii ce e aia iubire. Sunteti inca niste copii care intr-un fel va jucati de`a dragostea. Poate ca inca te place, dar e satula sa stea ea dupa tine. Stii, majoritatea fetelor au o satisfactie sa vada baietii cum se roaga de ele. Intreab`o daca mai simte ceva pentru tine si daca iti raspunde "nu" indreapta`te spre o alta fata.happy

| albina a răspuns:

Spune-i ei tot ce ai scris aici. O vei cucerii garantat. Chiar esti un baiat bun...