| yonel321 a întrebat:

Buna all:*. In primul rand sunt baiat de 14 ani.sh iubesc o fata de 13 ani.vara trecuta o iubeam mult rau.sh cred ca si ei ii placea putin demine...vara trecuta era cele mai frumos clipe.:X.nici nu cred ca o sa mai exista asa ceva. iar dp 1 an.acum.s-a rupt totul. dar nu stiu de la ce.si vreau sa ii arat ca inca o mai iubesc pe acea fata.cum ii pot arata acest lucru?sad. ajutati-ma chiar am nevoie sa stiu.

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

1 intai afla daca are prieten (ca poate de aia numai vb asa ca inainte)
2 vezi sa nu te placa decat ca pe un amik(vezi cand o sa vb cu ea daca e emotionata zambeste etc)
3 vorbeste cu ea intai p mess sau fata fata despre chesti normale ce a mai facut ce ai mai facut tuh
4 dupa spune-i ca tu ti l ea si ca ti-a fost de ea(o sa isi dea seama ca iti place de ea)
5 norochappy

| TeoPT a răspuns:

Comunicarea este cel mai important lucru. Pentru început, apropie-te din nou de ea, vorbiți câteva zile. Propune-i apoi să vă plimbați prin parc sau la un suc. Eventual fă-i un cadou, ceva drăguț care să impresioneze. Vorbiți despre vrute și nevrute și tu apropie-te de subiectul care te interesează. Ia-o de mână sau mă rog, ce vrei tu să faci, spune-i că încă mai ții la ea, întreab-o ce a determinat-o să se depărteze de tine etc. În orice caz, comunicarea este cheia. Succes.

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Buna si eu am 14 ani.happy asa deci daca tu chiar o placi mult eu zic sa vorbesti cu ea asta ar fi cel mai bine...sau daca vrei si vrei sa-i arati asta incearca sa stati mai mult impreuna momentan ca prieteni invit-o la un suc stai mereu langa ea. puneti mana in jurul ei.etc fa si tu ce fac astia in filmelaughing pentru ca fetelor le place cel putin miebatting eyelashes si daca vezi ca nu reactioneaza dar nici nu te indeparteaza EVRIKA cred ca te place tongue deci sfatul meu: petrece cat de mult timp poti cu ea tongue

| BlossomInWind a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea, sa o intrebi ce s-a intamplat cu voi, sa ii spui direct ce simti.Ar trebui sa comunicatihappy

| OoOlivia a răspuns:

Ce dragut! Daca mai pastrezi legatura cu ea, la telefon, sau pe mess, bate un apropo, spune-i ca tu tii la eahappy Fii dragut si sensibil happy