| anonim_4396 a întrebat:

Eu m-am mai excitat cu ale chestii inainte sa o fac prima data si cred ca himenul se rupsese... dar acum cateva zile cand am facut-o cu prietenul meu pentru prima data m-a durut groaznic cand a bagat inauntru si totusi himenul era rupt. de ce?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate ca totusi himenul nu era rupt, ci doar era foarte subtire si nu a sangerat la rupere. Durerea groaznica poate fi din cauza faptului ca nu erai destul de excitata si lubrefiata, din cauza ca partenerul tau a fost prea brutal sau din cauza ca esti prea mica, nepregatita pentru inceperea vietii sexuale si organismul "protesteaza" in felul lui.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te-ai masturbat! Cu alte 'chestii'!
God!

| valThina a răspuns:

Probabil ca nu era rupt. daca ai sangerat asta nu inseamna ca himenul a fost ruptwinking si se poate sa te doara si pentru ca el nu a stiu cum sa se comporte cu tine mai ales pentru prima data

| elamit a răspuns:

E posibil sa nu se fi rupt de prima data si de asta, vei mai avea dureri dar mai suportabile dupa care va trece. pupici

| baietzelu a răspuns:

Ca a bagat prea tarehappy

| ingelashloz a răspuns:

Nu cred ca poti stii sigur ca himenul se rupsese. La unele fete nu se rupe nici dupa primul sau al doilea contact sexual. Durerea ar fi putut fi provocata de conditiile de stres, ca na e prima data. Sau nu ai fost destul de lubrifiata, el te-a "chinuit". Motivele sunt cu sutele, vei descoperi pe parcurs ce si cum :d... take care