| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu am cosmaruri. Vreau sa vad parerea voastra despre niste vise din ultimele zile.

Timp de vreo 4 ani nu am avut vreo iubita. M-am pus in mai cu o fata cu care am stat doua saptamani. Dupa ce ne-am despartit am avut niste vise ciudate.

Si sambata m-am pus cu alta fata. Am visat ca trebuia sa urc cu un lift. Cand sa urc in lift a coborat o fata in carucior cu rotile, infasurata din cap pana in picioare. Pe prietenii mei i-a puvnit rasul si eu am intins mana catre fatasi ne-am atins mainile prin geam. Fetei i-au disparut bandajele si era vindecata. Nu era iubita mea acea fata.

Aseara cand dormeam aveam senzatia ca o sa visez ceva urat. Prindeam credeam ca o sa imi treaca spaima pentru ca dorm cu tata. M-am trezit si mi-am dat seama ca eram singur in pat si ca nu am mai dormit cu tata de multi ani.

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna! Subconstientul tau formeaza visele.El iti trimite un mesaj.De exemplu eu am o fobie, fobie pentru vaci.Am avut multe cosmaruri cu vaci, tarziu mi-ai dat seama ca trebuie sa-mi inving teama pentru. vaci.

| On3St4r a răspuns:

Eu una nu cred în vise. Se fac legături ciudate de la ce vezi sau la ce te gândești în ziua aceea, uneori și din zilele precedente. Probabil te-ai gândit la ele. Dacă chiar vrei să ști : Liftul reprezinta o crestere a statutului si a bogatiei. Este posibil sa fi ajuns la un nivel mai inalt de constiinta, esti privit(a) dintr-un punct de vedere mai elevat.
- Daca liftul se deplaseaza in sus lipsit de control sau iese prin acoperis, atunci aceasta indica faptul ca esti catapultat(a) intr-o pozitie de putere in care inca nu sti cu ceeea ce ai de-a face. Te temi de noile responsabilitati.
- Un lift ce coboara sugereaza revenirea la realitate. Aceasta inseamna, de asemenea, esecuri si nenorociri.
- Daca liftul va duce la subsol, in realitate trebuie sa va examinati sentimentele, pentru ca s-ar putea sa iasa la iveala ceva socant.
In general, actiunea in sus si in jos din lift reprezinta suisurile si coborasurile din viata ta. Liftul simbolizeaza, de asemenea, emotiile si gandurile care sunt in curs de dezvoltare in subconstientul tau.
Alternativ, visul poate avea conotatii sexuale.
- Daca in vis este ceva in neregula cu liftul si acesta nu poate fi oprit, inseamna ca emotiile tale au scapat de sub control. Aceasta poate fi o rflectare a vietii sau a carierei tale. Te simti blocat in unele aspecte ale vietii tale, indiferent daca este vorba de cariera, relatie, etc.
- Visul in care liftul se deplaseaza in lateral inseamna eforturi contraproductive. Te inderepti spre nicaieri la munca, in relatie sau in alta situatie.4. Fata
Daca visezi o fata draguta vei descoperi ca viata ta amoroasa nu este prea linistita dar o fata frumoasa inseamna ca vei fi indepartat de catre persoana iubita.- daca este acoperita cu un voal, e semn ca familia iti ascunde ceva.
1. Prietenie
vei avea parte de intristare, de suparare.
4. Prieten
Daca visezi ca esti cu prietenii inseamna ca vei inregistra cresteri financiare si vei avea parte de sanatate.3. Tata
de iti vei visa tatal vorbind, semn de bucurie este
- daca tatal tace seau este bolnav, sau trist, poti sa te astepti la necazuri.
4. Tata
de-ti vei visa tatal, viu sau mort, bucurie si noroc inseamna
- visul acesta prevesteste totodata si sanatate.1. Dormind
Dormind in pat de te vei visa, te vei imbolnavi dormind pe iarba verde- esti norocos dormind la o femeie- vei avea o stare sufleteasca proasta dormind in biserica de te vei visa- vei avea o stare de leneveala, mare lucru nu vei putea face in perioada urmatoare dormind intr-un leagan- se anunta zile bune pentru tine. Fundahappy

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Este doar un vis nu trebuie sa cezi in vise aceste chesti nu sunt ortodoxe nu trebuie sa ai incredere in vise

| oanaonitza26 a răspuns:

Nu e nimic neobisnuit...sunt doar vise. nu e neaparat in legatura cu realitatea. uite... eu cand nu pot dormi si am o teama sau ceva vorbesc prin mesaje cu cea mai buna prietena(prieten in cazul tau) pana adorm cu telefonul in mana. merge crede-ma. succeshappy

| Catalinutzu_Gabri_Apetroae_1998 a răspuns:

Pai asta este un vis, tu iti contolezi visele, s-ar putea ca aceea fata sa aiba o boala sau cv in viitor! Dar acesta e un vis, nu-ti fie teama!