| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu cred ca poti sa ramai insarcinata de la lichidul preejaculator, am citit pe internet dar numai cazuri din auzite.Este cineva care a ramas asa gravida?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa crezi cand o sa ti se intample. Cunosc mai multe femei care au ramas insarcinata asa si exista si explicatia logica (contine spermatozoizi vizibili la microscop).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu poti sti clar pana n-o patesti tu, dar e mai bine sa te protejezi decat sa stai in cumpana!

| bogdanG19 a răspuns (pentru I'mPerfect(a)!):

Acuma sa fim seriosi...Toata viata sa te protejezi cu prezervativ?

soothe
| soothe a răspuns:

Cred ca diferenta care se poate face cu "ochiul liber" intre lichidul preejaculator si cel ejaculator este foarte mica. Faptul ca orgasmul nu a avut loc pe deplin nu inseamna ca f mici cantitati de sperma nu se elibereaza inainte de aceasta. Ne bazam doar pe simturi cu un mare grad de subiectivitate.
Si mie mi-a placut chestia cu 1 la 10000 de cazuri happy

Shin
| Shin a răspuns:

@DjBoalca, poti sa-mi spui si mie de unde ai scos statistica aia de 1 la 10. 000? Sunt curios ce sursa ai avut, sau daca ai spus numarul ala ca ti-a placut tie mai mult pe moment.
Numai bine, Shinwinking

| valThina a răspuns:

Floom are dreptate.si da se poate ramane insarcinata din asta.adica stiu din surse sigure (mie mi s`a intamplat sad din pacate )

| Dj Boalca a răspuns:

Exista riscuri de genul. dar sunt cam 1 la 10. 000 de cazuri, oricum nu te risca pentru ca nu merita, ia un prezervativwinking

| sabela a răspuns:

Spucialistul i-ti poate raspunde:http://www.121.ro/......cat49.html