| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu cred ca poti ramane insarcinata de la lichidul preejaculator, am tot citit pe internet ca exista posibilitate, dar toata lumea din auzite, nici un caz concret.Este cineva care a ramas asa gravida?

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu lucrez la ginecologie si pot sa-ti spun ca o gramada de femei vin sa-si faca intrerupere de sarcina tocmai di n acest motiv. Au "practicat" ca si metoda de contraceptie coitul intrerupt si... surpriza! si-au dat seama pe pielea lor ca aceasta, de fapt, nu e o metoda de contraceptie.

Shin
| Shin a răspuns:

@Tepes, au avut nevoie de test de paternitate ca sa se convinga ca femeia care a NASCUT copilul ii este si mama?!?! laughing)))) Mare-ti e puterea, Doamne tongue
Numai bine, Shinwinking

| MisterKat a răspuns:

Poti ramâne

| mariobros a răspuns:

In lichidul preejaculator sunt spermatozoizi perfect viabili, si in conditii optime din partea ambilor parteneri, fecundarea se poate realiza.

| nicolll a răspuns:

Pe internet am auzit tot felul de povesti ca au ramas ca au facut tripleti, dar in viata de zi cu zi nu am auzit pe nimeni, am multe prietene si amici (baieti) care folosesc aceasta metoda, inainte o foloseam si eu dar de cand am citit astea pe net imi e teama sa o mai utilizez, desi nu am avut niciodata probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O cunostinta de-a mea, a ramas insarcinata in cada cu chilotii sotului.erau in cada si aveau pe ei lichid din ala preje..., cum spui tu.si s-a trezit insarcinata. a nascut o fetita la termen, si au avut discutii mari, erau sa se desparta. dar au facut test de maternitate si s-a constatat ca intr-adevar, EA este mama.