| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu inteleg un lucru. De ce băiatul de care-mi place se uita la cea mai buna prietena a mea care are numai 10, 9, câteodată 8 si 2 de 4, iar la mine nu? Eu am 10 pe linie... Bine, toți spun ca cea mai buna prietena a mea e cea mai frumoasă și primeste mereu complimente, ca e cea mai cuminte, dar eu sunt mai deșteaptă decât ea! Voi v-ați uita la o fata ca prietena mea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai tai ti-ai spus asa doar ca sa te motiveze sa inveti happy Degeaba ai note bune, ca vad ca nu prea te duce capu

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai daca inveti prea bine, crezi ca Dancila avea 10 la limba romana? Nu, e prim minstru a romaniei, lasa cartea ca nu e buna faci hernie si devi cocosata

| Catrice a răspuns:

Dacă prietena ta ar fi băiat, as alege genul ei de persoana.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

De ce? Ea are doi de 4...

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești cam frustrata pe chestia asta... dacă ai doar 10 nu înseamnă că ți se cuvine totul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-ai cum sa ai 15 ani. Refuz sa cred asa ceva.

| Plato a răspuns:

laughing aoleu, aoleu. Drăguță, ai 11 ani? Pe atunci mai auzeam de placut in functie de notele de la scoala.
Notele nu iti arata inteligenta, nu au nicio treaba. Nu pot sa-ti spun nimic despre relatii, deoarece cred ca ai vreo 11-12 ani, si ar fi nepotrivit.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Am 15 ani, doar ca sunt "nebuna" după note rolling on the floor) Pe bune, sunt clasa a IX - a.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Sentimentele generate de atractia sentimentala apar involuntar si depind de factori foarte diferiti, cum ar fi caracterul, frumusetea si uneori chiar si in functie de inteligenta persoanei respective, dar in acest caz in mod sigut acest aspect nu este avut in vedere. Din nefericire pentru tine, nu esti tu acea persoana care sa-l atraga sentimental si din acest motiv este atras de ''frumusetea fizica'' a colegei tale. Dar nu dispera, esti la varsta la care viitorul este cel care rezolva astfel de framantari sentimentale adolescentine. Multa sanatate!

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toti sunt "nebuni" dupa note.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Da, dar faza nașpa e cum spui tu de viitor, ei bine, ea are note mici doar la fizica si franceza, căci în rest are note mari, adică si la ea predomină 10, doar ca mai are si 9 si 8. Iar ea e foarte buna pe ce si-a ales deja, adică pe arhitectura. În ciuda faptului că are 4 si 8 la franceza si 4 si 10 la fizica, are 10 la mate, romana, engleza. Adică ea e buna la grafica si arhitectura, pe cand eu nu am această înclinație si asta e inca un punct de vedere în care ma simt oarecum inferioară ei. Am auzit ca se fac bani multi din asta, design, arhitectura daca esti talentat si daca ai note mari la matematica si romana, iar eu nu sunt talentată la nimic, doar am note mari si sunt si la profil uman, deoarece daca ma duceam la real aveam 4 pe linie. sad Si din nou, ea spune că la fizica nu invatase si ca isi indreapta nota, iar la franceza a incurcat pronumele complemente cu cele "en" si "y", a încurcat si timpurile verbale si ca nu stie ce a fost în capul ei cand a facut exercițiile, ca s-a grăbit si regreta, Iar ea va fi mereu iubita de colegi si lăudată, nimeni nu baga de seama ca are 2 de 4, si jura ca nu va mai lua nota asta, dar nu inteleg de ce cu mine toti se comporta urat cand am 10 pe linie... si nici nu stiu ce viitor voi avea, adică sunt buna doar la invatat si aplicat, dar nu sunt talentată la nimic, nici macar voce ca ea nu am, iar ea o sa ajunga mai bine ca mine... Nu inteleg de ce astfel de persoane ajung mereu sus, ca ea mai are si un verisor care era sa ramana repetent, dar a mituit profesorii, iar acum a ajuns cel mai bun IT-ist.

| Lule a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow! Calmeaza-te putin. Cum au spus si ceilalti nu intereseaza pe nimeni notele, adica notele mari nu inseamna sexappeal mare. Te-ai gandit ca multi sunt atrasi de felul ei de a fi? Daca tu vorbesti numai despre note mari si esti obsedata de persoana respectiva incat ajungi sa o "bârfesti" si cu noi, atunci inteleg de ce nu doreste nimeni sa stea in preajma ta si esti intr-o oarecare masura respinsa de cei din jur. Gaseste-ti si tu un hobby, talent de care spui ca duci lipsa, traieste-ti propria viata.

| anonim_4396 explică (pentru Lule):

Am... Nu am niciun talent, dar in schimb sunt foarte desteapta. Desenez oribil, nu am voce, dansez "ca un cartof", iar la 15 ani e tarziu sa ma apuc de un sport daca vreau sa fac performanta.

| Lule a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine si acesta poate fi un talent. Incerca sa-l dezvolti si sa devina util pentru tine si in afara scolii, oricum toata viata invatam cate cevawinking

| Emma30555 a răspuns:

Traieste ti propria viata, nu te mai compara cu nimeni. Si incearca sa nu fii invidioasa pe succesul alteia caci tu traiesti viata ta nu a altora, iar ce le trebuie lor sa fie fericiti nu ti trebuie tie, pentru ca fiecare om e unic. O gandire sanatoasa si deschisa te va face mai atractiva. Notele sunt pentru tine adica inveti pentru tine nu pentru a demonstra nimanui nimic, asta cred ca ar trebui sa fie scopul. Conteaza mult si inteligenta emotionala. Incearca sa ai mai multa incredere in tine, de aici va veni si succesul tau.

| Nemessys a răspuns:

In primul rad trebuie sa intelegi faptul ca oamenii se uita prima data la fizic si apoi la cum gandesti si cum esti tu ca persoana, niciodata nu o sa te intrebe de note si mai ales niciodata nu o sa te judece pentru ele. Imagineaza-ti doar ca ai 30 de ani si intalnesti un barbat. Ce ai vrea sa stii despre el? Ce note a avut in liceu ca apoi sa tragi o concluzie daca este prost sau destept? In niciun caz. Tu, la fel ca si acel barbat, o sa va uitati unul la altul, o sa vorbiti despre voi si viata voastra, o sa va cunoasteti, analizati, cititi unul pe altul. Intelegi? Stai putin si te gandeste si crede-ma ca in cazul in care o sa gasesti un baiat bun, care gandeste foarte bine, sufletist, care te iubesc cu adevarat si iti este fidel, insa are destul de multe note de 4, o sa-l apreciezi pe el. big grin Corect? Sau numai cei cu 10 fac acest lucru? Crede-ma, ca bunatatea, INTELIGENTA si bunul simt al unui om, nu se masoara in note. Deci. daca tot esti curioasa, acel baiat o place pe cea mai buna prietena a ta, deoarece poate e mai frumoasa decat tine sau ii place felul ei de a fi, cum gandeste, cum vorbeste, cum se comporta, ce ii place sa faca. La asta te-ai gandit?
Nu vreau sa te descurajez de la invatat, dar notele nu te definesc. Ai tu note de 9 si de 10. dar ai pus o intrebare... (nu mai zic de care), fara suparare.
Eu m-as uita la orice fel de fata, i-as da o sansa. Fie ca are note de 9 sau de 10, fie ca are 5 pe linie, i-as da o sansa, pe mine interesandu-ma cat de matura este la minte, cum gandeste, cum vorbeste, cum se comporta etc.
Continua sa ai aceleasi note dar schimba-ti parerea despre ele si nu mai judeca oamenii in fuctie de note.

| Justme1997 a răspuns:

Daca tu crezi ca tipii la note se uita, nu pricep de unde atatia de 10

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sa aiba numai note de 4 si tu de 10 daca e mai frumoasa ca tine intotdeauna ea o sa atraga baietii, notele nu te fac mai atractiva

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oh, deci am trăit în minciuna... familia mea mi-a spus că băieții vor fete deștepte. Dar dacă stai sa te gândesti si ea e foarte deșteaptă, până la urma vad ca pe ea nu o judeca nimeni pentru doi de 4...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, deci am trăit în minciuna... familia mea mi-a spus că băieții vor fete deștepte

Dar dacă stai sa te gândesti si ea e foarte deșteaptă, până la urma vad ca pe ea nu o judeca nimeni pentru doi de 4...

esti fenomen, esti comica rau, actrita sa te faci

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Vai, multumesc mult! Dar actorii romani mor de foame daca nu ajung celebrii sau in Anglia, nu mai zic in Statele Unite ale Americii.winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-ai luminat mintea! Si eu care până acum nu-i credeam pe cei care spuneau ca-s proasta. Adevărat! Prostia consta in notele de 10! rolling on the floor)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te opreste sa fi si tu celebra?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai tai ti-ai spus asa doar ca sa te motiveze sa inveti happy Degeaba ai note bune, ca vad ca nu prea te duce capu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar băiatul de care îți place ce note are

| OrdanKarris a răspuns:

Probail pentru ca esti narcisista si greu de suportat. Am citit intrebarile tale si realizez ca suferi atat de lipsa de atentie cat si de narcisism. Probabil de asta ala se uita la prietena ta (care probabil e placuta), si nu la tine. Iar tie iti place de el PENTRU ca se uita la prietena ta, si nu la tine. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OrdanKarris):

Ba nuuuu... Am pus o poza sexy cu mine si gata s-a despărțit de ea si aleargă ca cățelul după mine!

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) Atunci va avea parte de o surpriza naspa. Dar nu-ti fa griji, se va trezi la realitate si te va elimina. Chiar daca alearga acum, la un moment dat, te va lepada ca un obicei prost laughing Stii care partea mai frumoasa? Cu narcisismul asta al tau si cu avansarea in varsta, s-ar putea sa mori singurica, just saying. happy Bucura-te de el cat poti.

| anonim_4396 explică (pentru OrdanKarris):

Oh ce nașpa. Mai nou am facut un test si mi-a dat ca o sa mor la 18 ani... just saying laughing)

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are estimarea de viata cu caracterul tau greu de... suportat? Acum pun la indoiala si ce-ai zis, si anume ca a parasit-o pe aia si a venit la tine. Daca era al tau, nu puneai intrebarea pentru ca erai prea ocupata cu el in acest moment. Si 2, imi vine greu sa cred ca a lasat-o pe aiai pentru tine pentru ca ti-am citit comentariile: iti faci prea multe griji de realizarile celorlalti si deloc de ale tale. Prietena asta a ta este foarte talentata la arhitectura si este si placuta nu doar de baiatul care-ti place, ci de toata lumea, iar pe tine te ignora toti. Nu ai nici talente, nici aptitudini, dar incerci sa cobori pe restul la mediocritatea ta, ca sa te simti mai bine cu tine. Dar asta nu va schimba faptul ca, esti mediocra si atat, mediocra cu note de 10, care pe termen lung nu cor conta deloc. Nu-si va aminti nimeni ca ai avut 10, doar ce stii a face concret. Nici macar nu te-am intalnit in real, si-mi dau seama ca nu esti o persoana placuta de suportat. Nu ma mira de ce te evita toti, inclusiv baiatul care-ti place. Trist.

| anonim_4396 explică (pentru OrdanKarris):

Wow. Deci... ma simt atât de rau ca am facut asta, credeam ca doar ma joc, dar aparent, unii (toti) chiar au luat totul in serios si ma mir ca "personajul" asta, "FataTimida1", te-a facut sa scrii atâta! Cred ca deja te intrebi: "Personaj?". Da! Tot contul este o glumă! Nu sunt eu asta, e doar un personaj creat de mine, enervant, care se baga in totul si le vrea pe toate, cu un caracter de 2 bani. Eu nu sunt asa, nu ma preocupa chestiile astea, si nici perfectă nu sunt. Am calități, cât și defecte, dar nimic de aici nu ma descrie cu adevarat. Dacă ar fi sa spun cine sunt eu, nu m-ai crede, pentru ca sunt total opusul părerii tale. Sunt o fata simpla, de 16 ani, care... ei bine, uneori cand are chef de ras pune intrebari tampite pe TPU si e un personaj mai rau, ca sa se amuze si totodata sa i se șteargă odata contul. Pentru ca eu nu vreau sa ma loghez cu Facebook-ul pe TPU si sa imi dea acest cont fals, vreau sa fie sters si după cand ma voi conecta cu Facebook-ul sa imi dea contul meu de Facebook cu numele real, poza reala si sa pot incepe sa pun si eu niste intrebari reale, dar nu cred ca voi mai pune, deoarece familia si prietenii mei sunt mereu langa mine si ma ajuta cand simt ca nu mai pot, la fel cum si eu le dau sfaturi si incerc ca in zilele "furtunoase" sa apara o "raza de soare" in viata lor cu o vorba buna. Dacă tu chiar vrei sa aflii adevarata mea personalitate, dă-mi mesaj în privat sau chiar pe site, de ce nu? Până la urmă nu mai vreau sa "traiesc" aici in minciuna si falsitati, cred ca trebuie sa stiti adevarul. Doar daca vreti.

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am nici timpul nici dispozitia necesara sa te cunosc. Nu-mi imbunatateste viata cu nimic faptul ca, cunosc latura "reala" a unei muieri pe un site, mai ales ca acea muiere sare de la un scenariu la altul. Prezinti foarte putina incredere in acest moment. Succes.

| Crsiti92134 a răspuns:

Pe mine nu ma intreseaza daca are note bune sau rele.

| ngllllll a răspuns:

Sufletul omului nu sta în notele de la scoala, nici o relatie. Societatea asta e total anapoda, mai ales pentru fete, care au cu totul alte nevoi.

| Misteryy a răspuns:

De ce, in primul rand numele tau de pe acest site este raspunsul de ce el probabil nu te place | FataTimida1, te duce capul, stai linistita, tinzi sa fii putin naiba si sa crezi foarte multe pareri, ai probleme emotionale fata mea.