| anonim_4396 a întrebat:

Eu plac un baiat si el se comporta ciudat cu mine e chiar cu mine in claa de exemplu o zi imi vb sooooper alta zi ma evita alta zi isi bate joc de mine si alta zi rade cu mine imi spune glume etc. eu nu mai inteleg... ma place sau nu unde vrea sa ajunga

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai am o intrebare: Cum sa fac acel baiat din clasa de la mine sa ma placa eu sunt clasa a 5a vreau raspuns urgent va rog il plac din a3a si nu pot sa ii spun asta si sunt geloasa rau de fiecare data cand o fata de la mine din cls se apropie de el... mor am o prietena din clasa cea mai buna si imi spune ca ma potrivesc cu el iar ea ii face avansuri va rog raspundeti-mi si cum sa ma placa si ce sa fac cu fata pe care eu am considerato prietena mea cea mai buna!

17 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, sincer baietii mai ales adolescentii au un comportament mai aparte, inca nu stiu ei ce vor de la viata, sa stii ca asta nu e ceva normal intr-o zi sa vb frumos in alta sa isi bata joc de tine si multe altele.Parerea mea este ca nu are rost sa dai prea mare atentie acelui baiatchiar daca tu il placi, ai sa vezi ca viata iti ofera foarte multe si in timp ai sa intalnesti baieti care sint in stare sa faca orice pentru tine; Nu dispera toate la timpul lor, mai ales ca din cate imi dau eu seama este o dragoste de adolescent, asteapta si va veni si ziua cind vei spune,, Da'' exista si baieti care stiu sa respecte si sa iubeasca.BAFTA si asteapta toate la timpul lor, ai sa vezi ca va veni ''Soarele'' si pe strada ta.

| LuS[z] a răspuns:

VECHEA POVESTE... CEL MAI BINE AR FI SA TE ARATI INDIFERENTA ATAT ATUNCI CAND ITI VORBESTE FRUMOS CAT SI ATUNCI CAND SE POARTA URAT. S-AR PUTEA SA TE PLACA... DAR IN FELUL LUI... CEL MAI BINE AR FI SA AI O DISCUTIE CU EL IN CARE SA-I ATRAGI ATENTIA SI SA-I SPUI CA DACA SE MAI POARTA URAT CU TINE NU II VEI MAI VORBI. DACA ISI CERE SCUZE E OK DAR DACA NU INSEAMNA CA NU MERITA NICI MACAR SALUTUL TAU.

| zuzuliana a răspuns:

Pai probabil si-a dat seama ca iti place de el...si el profita de lucru asta...eu zic sa nu ii faci tot timpul pe placa si incearca sal mai eviti...si daca isi bate joc de u eu nu cred ca te placea...si oricum adolsecenti in ziua de azi nu stiu ce inseamana iubire, respect... ei doar un lucru stiu mai ales baieti frumosi El te cunoaste destul de bine mai ales ca sunteti colegi eu zic ca el vrea doar sa te deruteze... dar de fapt nu vrea nimic serios... poate ai putea fi cu el o seara...intr-o excurie dar nimic mai mult...ca daca te placea si el altfel se comporat cu u...ai grija de u...si nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de u...:*

| zuzuliana a răspuns:

Baieti frumosi stiu doar un singur lucru: Eu pot fi cu orice fata...

| Darry a răspuns:

Nu mai permite nici unui baiat sa-si bata joc de tine...
Intoarce-i spatele, iar a doua zi...nu mai glumi cu el.
Daca te place, te va respecta pentru asta.
Baietilor le place sa vaneze...cu cat "te lasi" mai greu, cu atat ii vei placea mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El sta la distanta de mine, nu stiu cum sa ii atrag atentia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii placi putin dar ii e teama sa iti spuna asta sau te place dar nu poate fi cu tine din alte situatii.si eu am avut o problema. un baiat de la mine din clasa ma placea si imi dadea cadouri dar am inceput sa nu le mai accept.eu nu il placeam.am pus-o pe o prietena sa ii spuna ca il urasc si i-a frant inima. el inainte a scris undeva ca ma place dar dupa ce i-am frant inima m-a sters. de ce nu ma mai place? sau ma place?
ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta te place dar catedata vrea sa iti arate asta si uneori nu mai are curajul necesar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nush ce sa zic. ieshi la o plimbare cu el si vorbiti...vezi cei cu elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar putea sa te placa.Cand se comporta uraat cu tine nu-l baga in seama, si incearca sa te prefaci ca iti place de altcineva casa il faci gelos poate va merge!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si al meu se conporta la fel crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu am o astfel de problema numai ca el e mai mare decat mine si eu il plac dar el nu stie nu prea ne intalnim si nici nu prea vb de loc fata in fata si nici pe mess asi putea zice ca nu stie ca exist iar in privinta ta spune-i ca il placi in fata va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt alexandra si am 13 ani si mie mi s-a intamplat asa ceva, este un baiat care este in clasa prietenii mele si l-am placut, eram intr-o excursie cu clasa prietenii mele, ne plictiseam si am vrut sa imprumutam carti de joc, am fost la un baiat care era in camera 10, baiatul de care imi placea era costi si era camera 9, iar eu 8, am luat pe un baiat din camera 10 de incheietura mainii si a venit si costi si a inceput sa tipe la mine si la baiatul din cam. 10 "sa-l las in pace pe baiat si el pe mine" in ziua urmatoare adica 6iunie era ziua lui, el ma facea in toate felurile asa ca l-am facut prost si urat, de fiecare data cand ma intalnesc cu el ma jigneste ma face in toate felurile. ce sa fac? oare ma place sau isi bate joc de mine? si se comporta urat cu mine de fata cu colegii, prietenii lui dar cand e singur ma intreaba 'daca vreau sa vina langa mine sau eu langa el sau daca mi-e frig sa-mi dea haina lui''. alexiuta_1996, id-ul meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti clasa a 5-a si te indragostesti?!surprise.DOAMNE UNDE A AJUNS LUMEA DE AZI...no talking. si mai ales ai pus intrebarea la categoria:dragoste si sex.de unde sti tu de chesti din astea? doamne, doamne! la varsta ta un prieten e cel mai usor cuvant. fara "a place" si dragoste si etc...ascultama fetit-o, nu vei regreta.esti inca un copil.ar trebui sa te indragostesti abia pe la 13, 14 ani minim. o prietenie nu e rau dar nu mai te gandi la altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca te place dar nu vrea sa recunoasca. Asa e si la mine eu plac un baiat dar el nu prea si nu stiu ce sa mai fac. Daca aveti raspunsuri trimitetile la id alexandradornescu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer abordeazal spune-i ce simti si se va rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa mi se intampla cu mine el vrea sa fie cu mai multe