| Hellen456 a întrebat:

am nevoie de ajutor, nu stiu daca tipul pe care il plac ma place si el. Adica se comporta ciudat, treaba e ca ma mai place un baiat, dar eu nu il plac. De fapt nu il suport si el ma baga in seama sau incearca sa zicem sa ma cucereasca doar cand e el de fata cand nu e si ma evita. Nu pot sa zic ca nu ma baga in seama doar ma evita, fuge de mine, nu vrea sa dea ochii cu mine, eu chiar nu mai inteleg. Un sfat m-ar ajuta mult. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ala se holbeaza la tine din diverse motive: poate te place, poate nu te place, poate este enervat ca si tu te holbezi la el, poate il ririta privirea ta samd.
Atata vreme cat nu vine sa-ti spuna nimic, este posibil ca el sa nu te placa si sa se holbeze, doar pentru ca si tu te holbezi la el, rpovocand aceeasi reactie.
Nu-i ciudata deloc reactia celuilalt, este doar o joaca de copii, pefect normala pentru varsta voastra!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil ca baiatul pe care tu-l placi, sa nu te placa el!
Cam la fel cum al doilea baiat, el te place dar tu nu-l placi.
Da-le pace amandorura!
Ala care te place, va veni sa-ti vorbeasca!

| Hellen456 explică (pentru Violleta2022):

Dar daca nu ma place de ce il prind mai mereu ca se holbbeaza la mine si isi fereste privrea toata faza e ca tipu asta care ma place si eu nu il plac are o reputatie proasta el a inceput sa se bage in seama cu mine cand a aflat ca ma place el cand nu e el face ce am zis ma evita nu se uita la mine fuge de mine si cand e ala in preajma brusc incearca sa ma impresioneze e ciudata situatia asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hellen456):

Ala se holbeaza la tine din diverse motive: poate te place, poate nu te place, poate este enervat ca si tu te holbezi la el, poate il ririta privirea ta samd.
Atata vreme cat nu vine sa-ti spuna nimic, este posibil ca el sa nu te placa si sa se holbeze, doar pentru ca si tu te holbezi la el, rpovocand aceeasi reactie.
Nu-i ciudata deloc reactia celuilalt, este doar o joaca de copii, pefect normala pentru varsta voastra!

| Jay1 a răspuns:

Părerea mea părăseştel şi găseşte altă persoană.

| Demetrov a răspuns:

Cauta pe altul

| Alexandraaa29 a răspuns:

Viata...un cerc vicios. tu il place pe x, x pe y si tot asa. treaba e simpla, daca cineva te place si cumva simte ca, altcineva incearca sa te cucereasca asta ar trebui sa ii ofere un impuls si sa te curteze el mai repede decat altcineva. este vorba de interes. daca te intereseaza... faci orice sa ajungi acolo, muti si muntii. parerea mea este sa ii spui baiatului care te place, ca tu nu simti aceleasi lucruri pentru el, iar baiatul pe care il placi.lasa l sa fiarba, de aia e baiat.si daca sentimentul e reciproc, nu trebuie impins de la spate. multa bafta

| Hellen456 explică (pentru Alexandraaa29):

Draga mea credeam ca am incercat asta in toate felurile posibile da nu vrea sa inteleaga prostul si in legatura cu baiatu pe care il plac nu stiu daca ma place cu adevarat sau sunt doar un joc pentru el.