| Maria_Ana_2000_j5ya a întrebat:

Eu si cu un baiat ne cunoastem de mult. Cam din clasa a 7-a, eram la aceeasi scoala dar nu si in aceeasi clasa eu eram la C, iar el la A. Acum suntem in aceeasi clasa in clasa a 9-a. Pana acum nu vorbeam aproape deloc. De cand a inceput scoala imi vorbeste in fiecare zi, mi-a cerut numarul(dar eu am zis ca inca nu il dau ca nu am incredere in el). Acum o saptamana si ceva m-a luat in brate si ma stangea foarte tare parca venea sfarsitul lumii. Poate din cauza ca stia ca va sta atat acasa (e racit)... A da si sa nu uit inainte sa fiu cu el in clasa radea si facea misto pe seama mea.

Ce inseamna asta? Ma place? Sau dar isi bate joc de mine?

Vreau doar un sfat. Ce ar trebui sa fac, sa ii dau numarul daca mai mi-l cere sau sa il intreb de ce face chestile acestea?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca ridea si facea misto de tine inainte, eu cred ca ar trebui sa nici nu il bagi in seama, nu merita increderea ta, de aceea de fapt nici nu poti avea incredere in el). Ce ar trebui sa faci? Sa il intrebi de ce face chestile astea. Sa astepti pana ce iti va fi clar sa vezi ce e in mintea lui, pentru ca azi el poate sa iti spuna ca totul e bine si frumos, ca vrea ceva frumos, dar mai apoi sa se joace cu sufletul tau. Sau sa iti cucereasca trupul, si apoi sa te schimbe ca pe o pereche de ciorapi (sunt destui baieti care s-ar apropia de o fata doar ca sa o aibe pentru o noapte, mai apoi trecind la alta).
Fii cu ochii-n patru si gindeste-te la un citat frumos din Biblie pe care ti-l dau: "Pazeste-ti inima mai mult decat orice, caci din ea ies izvoarele vietii!"

| neutrino a răspuns:

Daca baiatul iti place, atunci ii poti da numarul de telefon, daca nu, nu.

| Emilian65 a răspuns:

Daca iti face asemenea gesturi, inseamna ca te place. Relatia voastra depinde de tine si numai de tine.

| Xelon a răspuns:

Dai numarul de telefon daca si tie iti place de el daca nu iti place dai jet.

| Winddd a răspuns:

Nu e un sfârșit de lume dacă îi dai un număr. Dacă îl placi și tu, dă-i numărul, mai vorbiți și vezi ce se întâmplă.