| TheSpecialOne a întrebat:

Eu si iubita mea vrem sa facem sex prima oara. De 6-7 luni facem sex oral si diverse jocuri erotice dar sex nu am mai facut. Ieri si astazi am incercat si desi era foarte umeda tot o durea foarte tare iar eu abia bagasem 3-4cm. Ce sa facem sa-i fie mai usor?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca penetrarea a fost atat de adanca, inseamna ca himenul s-a rupt. Asadar lasati sa treaca 7-8 zile pentru vindecare si incercati iarasi. Bineinteles tot cu prezervativ (reduce foarte foarte mult durerea) si eventual cu lubrifiant cumparat de la farmacie.

| Amelya02 a răspuns:

Incercati sa faceti asta mai des. Nu-i ramane decat sa suporte durerea. Si incearca sa o bagi pe toata odata, nu treptat. O s-o doara, dar decat sa o chinui putin cate putin, e mai bine asa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vîrstă ave ti voi 2?

| neutrino a răspuns:

"...dar sex nu am mai facut"? Continuati experientele si incercarile voastre, si cu mult calm veti reusi.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa va casatoriti

| sofisis a răspuns:

Mai bine nu va bazati pe umezeala ei si folositi lubrefiant.

| Alcyon a răspuns:

Nu ai ce face. Asa e la inceput. Oricum, durerea aia trece si uiti de ea. Mai important este sa va protejati corect, ca asta de obicei e marea problema a cuplurilor fara experienta. Prezervativul e sfant, folositi-l de fiecare data, daca nu vreti copii.

Răspuns utilizator avertizat
| Gicalaur a răspuns:

Ma dai in ea ca surdu in toba!