| Simplyy a întrebat:

Eu si iubitul meu suntem impreuna de ceva timp. Si am vorbit despre sex... Nu vrea sa facem dragoste. Sunt virgina, dar nu-l inteleg, eu ma simt pregatita, el are experienta, intre noi totul e ok. Care este problema?

Răspuns Câştigător
| Ionica9119 a răspuns:

Ori stie sa-si ascunda dorintele si ''adevarata fata'' pentru a nu da de banuit (adica sa ajungi sa crezi despre el ca asta a asteptat de cand te-a cunoscut), ori tipul nu te vrea pentru sex, drept pentru care nu grabeste lucrurile. O partida de sex o poate obtine de la orice fata care ofera asta (si nu-s deloc putine), dar o relatie de lunga durata nu o poate gasi oriunde.
Nu iti fa griji in privinta asta. Candva (poate in viitorul foarte apropiat, poate peste cateva luni, poate peste cativa ani), o sa faceti si pasul asta.
Exista totusi si posibilitatea ca el sa vrea sa o faca cu tine, dar sa nu vi avut parte decat de fete cu experienta pana acum, iar tu, fiind virgina, il poti pune pe ganduri (unora, chiar si cu o experienta foarte bogata in asta, o virgina le poate pune multe semne de intrebare, mai ales daca e prima data cand le iese in cale una). Daca e asa, tu poti fi pregatita, dar el se poate sa nu fie pregatit sa faca asta.
Nu stiu ce e de fapt. Doar caut motive. Tu ar trebui sa stii, nu sa ne intrebi pe noi.
Oricum, sfatul meu e sa astepti. Nu te grabi. Nu ai de ce.
Trebuie sa intelegi ca, pentru un baiat care are cat de cat putina minte, a dezvirgina o fata nu e ca si cum ai deschide o doza de bere. Odata cu asta iti asumi o responsabilitate (unii vor rade, dar nu-mi pasa).

| Simplyy explică (pentru Ionica9119):

M-ai surprins. Multumesc mult!

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iata ca exista un baiat care nu vrea sa-si bata joc de prietena lui. Si ce primeste in schimb? Barfa!

| Simplyy explică (pentru neutrino):

Adevarat! Mutumesc!

| Oana92 a răspuns:

Probabil ca te apreciaza si nu vrea sa isi bata joc de tine sau sa te simti obligata sa faci asta.

| CodrinValentin a răspuns:

Esti urata!

| Simplyy explică (pentru CodrinValentin):

laughing))Vai! De ce tragi concluzii inainte sa ma vezi? Sa stii ca sunt multi baieti care ma vor si nu ma pot avea! Si nu vreau sa fiu modesta, dar cuvantul urata nu ma reprezinta! Ti-as da facebook-ul, dar prefer o identitate secreta. Si apropo, nu ma intereseaza parerea ta! Crezi ce vrei. Si poate ai altceva de facut in loc sa imi lasi acest comentariu stupid. Multumeschappy!

| CodrinValentin a răspuns (pentru Simplyy):

Am scris-o din plictiseala!

| nesuferit a răspuns (pentru Simplyy):

Intre laba si tine a ales laba

| YourCupidon a răspuns:

Poate..nu vrea sa regreti mai tarziu, mai rar asa baietii ca el, ai grija de el..sigur se va intampla si ceea ce iti doresti tu

| lalabanana a răspuns:

Ii este frica..nu vrea sa-si bate joc de tine..de cat timp sunteti exact impreuna?

| 90SecDeViataa a răspuns:

Ti-a zis cumva si ce experienta are? Poate o fi cu baietilaughing

| Glade a răspuns:

Probabil tine foarte mult la tine si nu vrea sa.ti faca rau...