| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietena mea de 16 ani am facut-o azi pentru a doua oara. Prima data nu a curs sange deloc. Dar astazi cand am inceput a zis ca o doare si a inceput sa ii curga sange si a durat cam 10-15 minute dupa care s-a oprit. Nu l-a scurt timp am inceput sa o facem iar. Dupa ce am plecat de la ea s-a culcat si cand s-a trezit mi-a zis ca i-a curs iar. Sa imi fac griji?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod foarte sigur, deflorarea partiala sau poate chiar completa a "pasaricii" prietenei tale s-a produs doar acum in cursul acestui de al 2-lea contact sexual. Rana aparuta la nivelul himenului prin ruperea sau doar lezarea/deteriorarea acestuia nu s-a putut cicatriza complet si din acest motiv o atingere mai neatenta a putut provoca o noua sangerare, dar in mod cert mult mai slaba cantitativ in comparatie cu primele 2 sangerari. Probabil ca rana existenta se va cicatriza definitiva in decursul urmatoarelor ore si sangerarea va inceta definitiv si totul va reintra in normalitate. Multa sanatate!