| Val3 a întrebat:

Salutare. Am facut sex cu prietena mea, protejat bineinteles. Se mai intampla sa o facem la inceput, cand o introduceam prima data fara prezervativ timp de 1 minut doua maxim. I-a venit ciclu, insa i-a curs doar cateva picaturi in prima zi, iar in urmatoarele zile nu i-a mai curs deloc dar o durea burta. Ce sa fie? Sa-mi fac griji? Ps nu mi-am dat drumul niciodata in ea.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece asa din cand in cand ti-ai mai introdus cateo data, cate putin si penisul fara de prevervativ, s-ar putea intampla ca un astfel de "experiment" sa se fi produs exact in perioada fertila si drept urmare sa fi aparut acea mica posibilitatea de a se fi format si instalat o sarcina nedorita. Faptul ca este prezenta durerea de burta se poate considera ca acest lucru ar putea reprezinta "scaparea" voastra deoarece acest lucru se poate aprecia ca reprezinte de fapt un simptom premenstrual si nu un indicator al unei sarcini deoarece in cazul existentei sarcinii de regula lipsesc cu desavarsire durerile abdominale. Ar fi indicat sa se efectueze un test de sarcina cu incepere din ziua de luni, deoarece rezultatul obtinut se poate considera ca fiind corect/valid. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie insarcinata! Sa faca un test de sarcina!
De ce ati facut sex neprotejat? Tu nu stii ca penisul tau involuntar elimina 2-3 picaturi, imediat cum este introdus in vagin? Ei bine, acele picaturi contin si sperma!
Faptul ca ati pus prezervativul dupa ce l-ati introdus neprotejat in vagin, fost deja prea tarziu!

| Val3 explică (pentru Violleta2022):

Dar i-a curs sange in prima zi, dupa nu i-a mai curs dar continua sa o doara burta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Val3):

Imi pare rau sa-ti spun, dar mie imi pare a fii mica sangerare de nidare a ovulului fecundat, de aceea s-a oprit sangerarea.
As' vrea sa nu am dreptate, dar te-as sfatuii totusi sa o pui sa faca un test de sarcina ca sa fiti siguri.
Durerile de burta apar si la menstra, dar si in cazuri de sarcina.

| Val3 explică (pentru Violleta2022):

Am revenit. Intr-un final i-a venit ciclul. Se pare ca a avut doar o intarziere din cauza stresului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca eu nu pot, te rog sa-i transmiti tu "savantei" d-ne Gretta, ca : Niciodata o sarcina instalata nu va provoca dureri. De nici o natura. rolling on the floor

| Milla203 a răspuns:

Stai linistit ca de insarcinata, iti zic eu 99% ca nu-i. Eu cu partenerul meu de 3 luni facem fara, suficient de des si n-am ramas. Cred ca la ea este problema

| Val3 explică:

Ps are si ceva probleme cu ovarele si nu mai stiu ce cu nu stiu ce firicele nu sunt situate normal acolo. tin sa precizez ca nu i s-a mai intamplat niciodata asa.