| Delia1968 a întrebat:

Eu si prietenul meu ne-am despartit de 3 zile.,iar el vrea sa ne impacam,sincer si eu vreau,dar a facut ceva ce m-a durut...,nu stiu ce trebuie sa fac,sa ma impac, ce ar trebui sa-i spun...
Multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Salut!

Depinde ce a facut.Si daca o sa mai faca.
Daca ceea ce a facut, a promis ca nu o sa mai faca,poti sa ii dai inca o sansa dar sa fi precauta in cazul asta. Fiecare om greseste, unii gresesc o data si apoi le pare rau si nu mai repeta greseala, altii repeta greseala si te fac sa suferi din nou.
Asa e in dragoste,exista un risc my friend.
Daca merita sa risti, risca, sa nu ai regrete dupa aia, dar e posibil sa suferi iar ( de asemenea e posibil sa fie bine ), ideea e ca nu stii.
Poti sa ii spui ca te impaci cu el daca promite sa nu mai faca ceea ce a facut, dar ti-am spus mai sus ce e de spus despre asta.

Bafta.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Toti gresim, din cele mai varii motive. Nu exista relatie fara hopuri sau probleme.
Si acelasi lucru ne doare in mod diferit. Trebuie sa vorbiti si sa ii spui exact ce si cum te-a facut sa te simti, sa il faci sa inteleaga si sa nu mai repete. daca chiar e greseala si nu prea marea ta sensibilitate!

| Felys a răspuns:

Daca nu te-a inselat si nu te-a lovit in rest poti sa ierti orice alta problema, dar daca a facut una din cele doua rupe orice legatura cu el pentru ca va mai face si alta data si nu merita sa ajungi iar in acest stadiu

| ambicio a răspuns:

Nu ai fost clară, nu îți putem sugera nimic. Oricum doar tu știi ce e mai bine pentru tine.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Cere-i ceva in schimb sau pune anumite conditii. Spune-i care vor fi consecintele daca nu le respecta.

| Diance a răspuns:

Nu stiu. Depinde motivul despartirii. Pana la urma, indiferent care e, nu ceda prea usor. Va crede ca esti o prada usoara.