| adina_6125 a întrebat:

Eu si prietenul meu suntem impruna de 1 saptamana.ne iubim foarte mult dar din pacate relatia nostra e la distanta nu neam vazut niciodata fata in fata...parintii mei sunt divortati tatal meu e de obicei foarte ingaduitor iar mama mar omora daca ar afla de prietenu meu. tatal meu stie ca am un prieten la distatnta is imi doreste sa fiu fericita dar crede ca relatile la distanta nu rezista...cum credeti ca as putea sa il conving pe tata sa ma lase sa vain prietenu meu in vizita 2 saptamana sa stam si noi pic impreuna

Răspuns Câştigător
| LOVEsick a răspuns:

Deci, o iau usor. O saptamana, este putin sa spui ca te iubesti foarte mult, mai ales daca tu nici n-ai vazut persoana respectiva. Poate iti place, te atrage, te completeaza, te face sa razi, iti place compania lui. astea duc la dragoste. Trebuie sa-l vezi si sa va dati seama daca e reciproca treaba, daca o sa-l mai placi, daca o sa te mai placa.

Si cat despre relatiile la distanta, nu-i adevarat ca nu merg. E nevoie de incredere, de sacrificii, de iubire. Eu am o relatie la distanta de aproximativ 8 luni de zile si merge foarte bine. Mentionez ca ne vedem destul de des, in ciuda distantei mari dintre noi (in km vorbind). Eu am fost sceptica la inceput, voiam sa-l vad, sa ma conving ca ma place si ca-l plac. Mi-era frica de distanta. L-am vazut si mi-a placut, am simtit fluturasii si tot pachetul, acea atractie unica. Acum avem o relatie bazata in primul rand pe iubire, apoi pe incredere, respect, muuuulta comunicare.

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu stiu in primul rand daca am citit bine. 1 saptamana? Eu zic sa astepti sa va cunoasteti mai bine.Doar un sfat.

| nobody_9468 a răspuns:

Omule, adica fato tu gandesti?
De-a saptamana? si vrei sa te duci la el... wow, esti naiva!
Mai ai de crescutstraight face, pesta ceva timp ai sa realizezi ca nu este totul roz... Iubire deja?/Nu stii ce'i aia...
Acum vei zice ca's nebuna, mai tarziu vei spune"uite mhai, nabuna aia, de pe site avea dreptate!"

Bafta.

| nely19 a răspuns:

Pai ar trebui sa vb cu el si sa-i zici ca ti-ai dori ff mult sa te lase si pe tine l el in vizita sau daca n sa vina el la tine, tu il cun mai bine pe tatal tauhappysi sti cu "sa-l iei"...succes pentru a`l convinge

| Urzică a răspuns:

Pai un tata intelege mai bine ca o mama ce se petrece in inima fiicei lui.Incearca sa ii explici, spune-i ca asta te-ar face fericita, asta te-ar inveseli.
Nu ii ascunde nimic, incearca sa comunici pentru ca te va intelege.

Bafta multa si spune-ne si noua ce ai facut.

Funditaa?

EuSiAtat

| Abcdefg123 a răspuns:

LoooooL! Dupa o saptamana va iubiti asa mult? smug Si mai e si "relatie" la distanta.oh go on!
Si tu cumva ai 12 ani? : ByBy98?smug
In fine :] Sper sa ai noroc su relatia voastra sa dureze smug
Bafta :*

| Alexaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu imi pun intrebarea : cum poti spune ca iubesti un baiat daca nici nu l`ai vazut in realitatea?:-ss poate doar te atrage felul lui de a vorbi sau cum arata in poze thinking sau poate folosesti un cuvant mare :a iubi...

| SunnyMidnight a răspuns:

Dupa 1 saptamana va si iubitihee hee...
Uni chiar pot ce sa spunlaughing
Eu zic sa nu te arunci asa in relatia asta, totusi de foarte putin timp va cunoasteti si nu stii niciodata ce se poate afla la celalalt calculator... poate e cineva care vrea doar sa se distreze si tu pui suflet
bAfta!