| DeMentaa a întrebat:

As dori sa intreb cum as putea sa imi conving tatal sa accepte o relatie cu un baiat, deoarece pe mama am reusit sa o conving doar ca de fiecare data cand este cazul sa il cunoasca nu mai vrea, desi a sustinut ca ea doreste acest lucru. Totul a pornit de acum 2 ani si jumatate, de cand eu si acel baiat am fost impreuna, iar de atunci parintii mei nu l-au agreeat deloc. Parintii mei nu l-au acceptat atunci si am fost nevoiti sa ne despartim de mai multe ori. Dupa 2 ani ne-am impacat si am decis sa ramanem impreuna indiferent de ce o sa se intample. Suntem impreuna de jumatate de an, si relatia continua acum ca stie si mama. Suntem foarte apropiati si ne iubim foarte mult, dar mama nu mai vrea sa ma acopere in fata tatalui meu in legatura cu prietenul meu si vrea sa ii spun in cateva zile de el, altfel nu o sa ma mai lase cu el, si nu vreau asta in niciun caz. Tatal meu este un om foarte dur si nu accepta usor pe oricine, mai ales ca este ferm hotarat sa nu imi accepte orice fel de relatie pana la 17 ani, desi eu acum am 16.si inca un an nu mai am de gand sa astept.

Oricum, astept raspunsuri

4 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Ar trebui sa ii spui tatalui tau. Si eu sunt in aceeasi situatie, si tatal meu e dur. Pregateste-ti inainte cu o zi un discurs, si imagineaza-ti ce te-ar putea intreba, ca sa stii sa ii raspunzi ca un om matur. Nu il aduce pe prietenul tau prima data. Pastreaza-ti calmul, si cu cat mai bine si mai corect vei raspunde intrebarilor tatalui tau, cu cat mai bine va afla el ca esti pregatita de o relatie. Succes.

| anduta160 a răspuns:

Incearca sa mai vorbesti cu tatal tau daca nu mai lasa timpul sa treaca nici la mine la inceput tatal nu a fost de acord din cauza varstei si din cauza faimei de baiat rau, dar acum vazand ca am 1 an si ceva de relatie si el s`a schimbat il accepta cat de cat. Daca nu va fi de folos discutia cu el mai ai rabdare lasa timpul sa treaca si ai grija sa nu te prinda tatal tau cu baiatul respectiv atunci ai putea avea probleme.Sa fii iubita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fal pe tatal tau sa inteleaga ca il iubesti pe acel baiat si ca si el te iubeste pe tine si spune-i ca daca te vrea fericita te va lasa sa fie cu acel baiat ca si eu sunt in aceiasi situatie ca si tine da sunt baiat iar pe prietena mea mama ei o lasa sa fie cu mine dar tatal ei nu si ea nu vrea sa ii spuna ca daca ii spune... ca tasu cind vine vorba de asta este un om aldracu rau.

| andreimihai96 a răspuns:

Da... la 16 ani nu te lasa cu prieten mie mi s`a intamplat cu o fata de 14 ani... insa mama ie n`a stiut nu stiu incearca sa vorbesti cu tatal tau.