| FlorinMarius123 a întrebat:

Eu stau cu o fata, dar nu mai simt ce am simtit pentru ea, deoarece a aparut alta fata si imi place de acea fata, respectiva prietena spune ca ma place mult ma ``iubeste`` avem 15 ani nu stiu ce iubire dar mna, cum sa ii spun ca nu mai simt pentru ea ce am simtit odata fara sa o supar tare tare?

3 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns:

Daca iti este greu sa ii spui direct, atunci, nu-i spune ca nu ai iubit-o, dar fa in asa fel sa te vada cu fata cealalta, si te va lasa ea pe tine, daca iti cere explicatii, spune-i ca te-ai indragostit de fata asta noua, si fi sigur ca te va lasa!

| CuieMoco a răspuns:

Spune-i direct.

| OchisorVisator a răspuns:

Fii sincer si nu o lua pe ocolite. De ranit, nu poti sa nu o ranesti deloc, dar cu cat mai repede, cu atat mai bine pentru amandoi. Fii bland si nu ii mentiona neaparat de cealalta fata, lasa putin timp sa treaca pana stabilesti ceva cu ea. nu o respinge complet nici pe cea cu care esti, atunci cand ii spui, consoleaz-o, pentru ca, pana la urma, nu are nicio vina. Fa-o sa se simta cat mai bine in pielea ei, chiar daca tu nu te mai simti bine cu ea. totusi, fii destul de clar cand ii spui ca nu o mai placi. Stiu, e complicat ca dracu, dar te descurci cumva. Succes.