| theepical a întrebat:

Eu sunt cam timid cu fetele si as vrea sa-mi spuneti cum sa prind nitel curaj ca imi place mult de o fata si vreau sa-o cuceresc, vreau sa ii spun ce simt dar nu reusesc pentru ca sunt prea timid. V-a rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Wihox a răspuns:

Esti timid din cauza ca tie firca de un refuz... Din clasa a 3 imi place o fata, si ea m-a placut dar am fost prea timid sa n-am indrazinit. Acuma sunt in a 8 a si imi place mie de ea. Nu iti dai seama cat ma oftic ca are prieten. Indrazneste si spune-i. O sa te doara mandria 2-3 zile dar poate si ea te place si n-are curaj. Nu risti nu castigi. Stiu ca nu o sa indraznesti, dar daca fata e frumoasa o sa o pierzi repede in favoarea altuia. Mult succes astept raspuns

6 răspunsuri:
| Kyky a răspuns:

1. Vă se scrie legat, întotdeauna. Doar va/v-a are 2 variante.
2. Încredere în tine vei câștiga numai exersând. Este bine să te gândești care sunt situațiile în care ești timid și să vezi în ce fel ai putea schimba asta.
Unele fete apreciază timiditatea la băieți, pentru că îi face stângaci și se amuză, dar în același timp, capătă un sentiment de drag/simpatie față de ei.
Ca să îi spui ce simți pentru ea, nu trebuie s-o faci dintr-o dată. Poate o sperie. Încearcă s-o iei pe rând: întâi o inviți la o plimbare (poate o conduci până acasă), la o ieșire cu bicicletele/patinele/rolele, la un suc, apoi la o prăjitură, film și așa mai departe. Astfel, apropierea dintre voi se va face treptat.
Succes! happy

| Dracce a răspuns:

Frate, de ce ti-e teama aia sa faci (adica sa vorbesti cu fata pe care vrei so cuceresti), deoarece o sa te surprinda cat de mult te-a ajutat faptul ca ai bagat-o in seama.
Incepe si tu cu "'Buna"" uitate in ochii ei si zambeste-i asteptand un raspuns, o sa gasesti tu ceva sa-i zici(fa-ti un plan, da nu prea elaborat ca strica), o sa vezi dupa ce iti infrangi teama de respingere.
Sper sa-ti fie de ajutor, ceau.

| ForeverAnonim a răspuns:

Daca nu-ti dai drumul o vei pierde. mai bine ii zici ce simti pentru ea prima data (pe mess ca e mai usor) dupa cand va intalniti gandeste-te ce iasa iasa nu fi preocupat de asta! daca fetei ii place de tine te va accepta asa cum estiwinking bft

| ForeverAnonim a răspuns:

Dami funda!

| cobra207 a răspuns:

Cunosc sentimentul laughing). Ma daca iti e frica sa le abordezi, ignorale, nu le baga si comporata-te indiferent, in cazul in care esti intrebat ceva de-le raspunsuri simple si scurte, iar asa or sa te abordeze ele, dar acum de fata (te poti comporta urat, dar in limita bunului simt si sa nu exagerezi). in rest daca incerci sa fii prietenos, sa-i intelegi sentimentele si alte chestii de genul risti sa intri in friendzone straight face(la unele merge si alta). oricum daca fata iti da cu flit las-o in pace. Oricum fetele sunt super greu de inteles...

| CrazyDot a răspuns:

Daca chiar iti place de ea bagate in seama cu ea(daca nu ai mai vorbit cu ea)vorbind despre lucruri simple... apoi preseaza relatia deoarece risti sa intri in friendzone(cum zicea si cobra207) si o sa fie foarte greu sa scapi(vorbesc din propria experientza) iar apoi zii ce simtiwinking
GOOD LUCK!