| ThatGirl19 a întrebat:

vreau sa ma ajutati cu un sfat :* Povestea incepe cu satul, unde imi petrec weekend-urile de cele mai multe dati, mergand la cabana verisorului meu. In sat exista 2 baieti, M si R, verisorul meu T, si 2 fete Ralu si S. La inceput mi-a placut de M. Apoi nu mi-a mai placut dar i-a placut lui de mine si m-a intrebat daca vreau ceva, i-am zis *cu greu* ca nu, si momentan inca ma place. Relatia mea cu R era negativista, ne uram si scoteam barfe unul despre celalalt... pana intr-o zi. De ceva vreme R. a inceput sa se dea la mine, vorbim mult, si ne-am apropiat tare. Dupa 2 saptamani in care am flirtrat unul cu celalalt, mi-a zis ca ii place putin de mine, si vrea sa stie daca si eu simt la fel, pentru ca daca nu, nu doreste sa ma streseze. I-am zis ca nu stiu, adica chiar nu stiu, imi place de el, dar mi-e frica parca sa ii spun de ce? el a fost cu fetele Ralu si S. din sat cu ambele si am impresia ca vrea sa fie cu mine doar ca sa aiba lista completa, desi el zice ca pe mine ma place in alt fel, foarte diferit fata de cum i-a placut de alea. Prietenele mele zic ca eu ma joc cu el pentru ca nu ii spun odata ce vreau, daca si mie imi place sau nu. Voi ce ma sfatuiti? Sa-i zic sau nu? Isi va pierde rabdara pana ce prind curaj?
Cel mai bun sfat, funda

5 răspunsuri:
| Xenia16 a răspuns:

As zice sa ii spui ce simti, nu trebuie sa asculti de prietene, asculta doar de tine. Vei face ce vei simti tu, asta va fi cea mai buna solutie. Bafta!:*

| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

Spune-i -da- daca il iubesti cu adevarat.
si daca el te iubeste va avea rabdare intr-un cuplu e nevoie de timp.
Daca ii spui nu sau il mai faci sa astepte il vei pierde, depinde daca e genul.Eu in locul tau nu a fi cu unul care scotea barfe despre mine l-as trimite dracu pentru cà ca el sunt milioane. Procedeaza dupa cum iti spune inima si nu vei regreta, daca incerci nu ai nimic de pierdut.

| ThatGirl19 explică (pentru Balchievscaia_Gabriela_1992):

Nu pot sa spun ca il iubesc, pentru ca inca nu o fac, dar sunt sanse mari sa ajung si acolo... A scos barfe despre mine acum 2 ani sau 1 jumate big grin pot sa zic ca si-a cerut atunci scuze, dar inca nu am uitat. Sunt o persoana care sta 25 de minute la raftul cu cipsuri din Kaufland pentru ca nu se poate hotara, care mereu impinge pe altii sa aleaga in locul ei, pentru ca mi-e frica de consecinte :j si daca iasa prost, stric o prietenie buna...

| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns (pentru ThatGirl19):

Nu risti, nu castigi, regula e simpla, deja depinde cum i-o spui, poate sa inteleaga asta si fara cuvinte.
Mai bine sa iti para rau ca ai incercat decat ca nu ai incercat, bafta.

| ThatGirl19 explică (pentru Balchievscaia_Gabriela_1992):

Mda, probabil ca asa e... mersi! :*