| Irina_6848 a întrebat:

Eu sunt cu un baiat, dar mi imi place de prietenul lui cel mai bun si, si el ma place.ideea e ca prietenul cel mai bun al prietenului meu nu vrea sa recunoasca ca ma place.stiu ca ma place si ca vrea sa fie cu mine pentru ca mi-au zis multi colegi din clasa.
Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| pitcrv a răspuns:

Daca e u un prieten adevarat si e chiar daca te place nu o sa stea cu tine pentru ca nu o sa vrea sa se certe cu prietenu sa distruga o prietenie mai ales daca sunt vechi prieteni si ai grija ca pana la urma o sa ii zica iubitului si nu o sa ese bine,
cel mai bine e sa ii zici iubitului ce sentiment ai fata de el si de prietenul lui

| pysy_5737 a răspuns:

Pai...ar trebui sa faci ce doreste sufletul tau. daca vrei sa te desparti de baiatul acela, poti sa o faci, nu esti obligata sa stai cu el.ci doar cu cine vrea sufletul tau.si daca vrei poti sa te intalnesti cu cel mai bun prieten al lui.stiu ca o sa se supere celalalt baiat ca l-ai parasit pentru el.si ca nu o sa mai vb cu el.dar ar tr sa inteleaga.mai bine fa ce vrea inima ta si ce doreste ea.