| SweetAnonima a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Imi place de colegul meu de banca. El se poarta frumos cu mine.Adica,imi face complimente, ma imbratiseaza si se holbeaza la mine.Eu cred ca ma place. Dar problema e ca el se crede un "rock-er fara sentimente" si zice ca daca ar avea o prietena, si-ar pierde statutul asta.Si totusi, ieri l-am auzit vorbind cu un baiat despre o fata care zice el ca ar placea-o. L-am intrebat cine e si a spus ca nu e treaba mea si ca nu o cunosc. I-am spus sa se cupleze cu fata aia si ela zis ca daca ar face-o si-ar strica reputatia pentru ca fata aia nu are una prea buna.Si imediat dupa aceea a inceput sa vorbeasca despre o alta fata de la o clasa mai mica si se tot duce la ea in pauze.Si zice ca vrea sa fie cu ea pentru ca stie ca-l place si oricum nu stie daca fata aia( de care zice ca nu e treaba mea cine e) il place.Ideea e ca eu nu am o reputatie prea buna in clasa.Adica toata clasa ma crede o ciudata, insa el a inceput sa-mi i-a apararea. Dar il aud vorbind cu prietenul lui despre o fat si apoi imi aud mie numele, dar nicioadata nu apuc sa aud despre ce e vorba.Imi doresc sa-i spun ca il plac, dar ma gandesc ca nu m-ar ajuta la nimic. Voi ce credeti? O place pe fata aia? Ar trebui sa-i spun ca-l plac? Daca da, cum sa o fac?

5 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Așa se întâmplă la 12 ani.Nu-i nimic, trece.

| sárgablood a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Corect laughing dar totusi am trecut prin momente de genul si hai sa dam si o mana de ajutor laughing

| NoChanceForUs a răspuns (pentru sárgablood):

Mai întâi să-și cumpere abosorbante, să mai dea pe la școală, apoi îi poți da câte mâini de ajutor vrei.

| maria999 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa-i spui ca-l placi nu prea ai ce sa pierzi fi tu insasi si o sa vezi ca poate o sa fiti impreuna

| sárgablood a răspuns:

Spune-i. Dar nu il bate la cap, din cate vad sunteti prieteni buni happy si daca nu vrei sa strici asta prefate ca nu iti pasa... doar supune-i ca il placi s intreaba-l daca te place. Daca zice ca nu, afiseza un zambet trist apoi revino-ti si spune-i : "Bine" happy asa ramaneti prieteni iar daca te place o sa te intrebe el, daca nu te intreaba mai flirteaza pana cedeaza.Cat despre fata din clasele mai mici... daca te place o va uita.Si apropo de ce zic ceilalti ca esti ciudata? raised eyebrows ca sa stiu ce sa iti mai spun happy