| Claudiu709 a întrebat:

Eu sunt genul de baiat care pune mult suflet in tot ceea ce face.
Eu si cu o fata ne intelegem atat de bine incat ne spunem totul unul altuia, suntem ca fratii.Intr-o zi, am privito lung in ochi, am simtit fluturasi in stomac si de atunci sunt indragostit de ea.
Am decis ca sa ii spun ce simt pentru ea la telefon.In momentul in care mi-am marturisit sentimentele, a ramas fara cuvinte si a inchis.
Ea sustine ca nu are astfel de sentimente pentru mine.Dar uneori ea se sprijina cu capul pe umarul meu, vrea ca sa fim singuri (doar noi doi, nu si restul grupului de prieteni), tot timpul sta prin preajma mea.
Am avut si certuri dar ne-am impacat si am devenit din ce in ce mai apropiati
Cand ne spunem secrete sau cand ne promitem ceva, ea foloseste "pinky swear" iar asta parca imi da senzatia ca ea de fapt simte ceva pentru mine, deoarece ea nu mai face asa cu nimeni.
Plang seara gandindu-ma ca va trece timpul si vom merge fiecare pe drumul lui. Uneori este nepasatoare, dar gasesc asta adorabil la o fata ca ea.Plang pentru ca stiu ca ea este o fata speciala, are ceva ce multe multe fete nu au si nu voi gasi niciodata o fata ca ea.
Ea este genul "frumoasa si misterioasa". Este diferita de toate fetele pe care eu le cunosc. Unele fete sunt prea vesele, prea serioase, prea triste, etc.Dar ea are cate putin din fiecare, este una la un milion.
Am dori sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi, pareri, etc.Mi-ati fi de mare ajutor.
As vrea daca se poate sa nu aud raspunsuri de genu "Laso balta, iti gasesti tu alta fata".NU voi gasi niciodata o fata ca ea!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai socat fata spunandu-i ce simti pentru ea, nu se astepta si banuiesc ca te considera ca un frate, nu stiu ce sa zic, mai incearca poate vei avea totusi o sansa

| onasis1961 a răspuns:

Nu strica o prietenia adevărata. Prietenii adevăraţi se găsesc foarte greu in ziua de azi.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, n-o lasa balta, dar incadreaza-te in,, parametrii,, ei.Nu toate fetele sunt grabite sa-si gaseasca un iubit, mai sunt si cele cu capul pe umeri.Ramai in preajma ei, mergi doar pana iti permite ea si vei obtine mai mult decat daca fortezi lucrurile. Cele mai frumoase diamante se slefuiesc cu multa rabdare...

| Morphines a răspuns:

Ai gresit spunandu-i totul la telefon. Ai risipit tot romantismulhee hee Probabi ca si ea simte ceva pentru tine, dar este confuza si nesigura in legatura cu sentimentele ei. Ofera-i timp, mai vorbiti si incearca sa-i explicit ca tu esti indragostit cu ea!winking

| Șurubelniță a răspuns:

Ai gresit din start. De ce nu i-ai spus in fata si i-ai spus-o la telefon? Pentru ca nu ai avut curaj?
Gandeste-te si tu cum s-a simtit fata, din moment ce voi doi va spuneti toate secretele, va intelegeti bine, sunteti apropriati, tu ai ales cea mai proasta metoda de a iti exprima sentimentele fata de ea. Trebuia sa-i fi spus in fata, alta ar fi fost reactia ei.
Gandeste-te la ce s-a gandit si ea "ma, suntem asa de apropriati amandoi dar asta nu are curajul sa-mi spuna in fata ceea ce simte...".
Sunt sigur ca acest lucru a deranjat-o.

Cel mai bun lucru pe care il poti face, pentru inceput este sa iti ceri scuze ca nu ai avut curajul sa ii spui in fata ceea ce simti pentru ea, pe urma sa discutati putin despre posibila relatie in care ati putea fi amandoi. Spune-i de ce crezi tu ca va potriviti, spune-i tot ceea ce simti pentru ea, spune-i lucrurile pe care le-ai scris in mesajul tau postat aici.
Daca crezi ca nu poti sa-i spui in fata ceea ce simti, atunci crede-ma ca nu o sa poti face nimic cu fata, cu frica nu ajungi nicaieri. E posibil sa te respinga dar e posibil sa te si accepte. Nu vei stii niciodata ca nu o sa porti aceasta discutie cu ea fata in fata, evident.

| 404namenotfound a răspuns:

Parca ma vad pe mine in ceea ce ai scris tu. Daca ti-a spus ca nu simte nimic pentru tine, las-o balta. Mai bine ramaneti doar prieteni, insa eu sunt de parere ca nu exista prietenie adevarata intre un baiat si o fata.

| kyongo a răspuns:

Mai incearca poate vei reusi totusi analizeaza bine problema