| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Deci ca spun povestea pe scurt.Mi-a placut de un baiat (un an mai mare ca mine). Vorbeam, eram prieteni, dar prietenii ziceau ca ne placem.I-am marturisit asta, dar a zis ca nu stie ce sa zica. (lui ii placea putin de mine dar si de alta fata).Nu ne-am mai vorbit pe timpul verii.Acum am inceput din nou, si mi-au revenit sentimentele.Am inceput sa ne tachinam, sa vorbim mai mult si el a zis ca sunt la stadiul de prietena, dar cine stie?(in sensul de iubita).Eu sunt un fel de confidenta a lui, imi povesteste ce fete ii plac, etc.Dar si-a dat seama ca sunt suparata cand a inceput sa-mi zica si m-a intrebat de ce.I-am spus ca il plac dar a trebui sa ies imediat de pe mess.A doua zi am vazut ca mi-a scris decat "am inteles. okwinking" CE SA MAI CRED? happy Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Evelyn89 a răspuns:

Pfff... i-ai dat deja prea multa importanta si se cam joaca cu tine, cand de fapt lucrurile sunt foarte simple: te place sau nu?! dar se pare ca el te tine cam de rezerva, un fel de fana a lui ( si cui nu-i plac fanii?! care sa-i laude si sa-i placa? ) cam asta face cu tine. asa ca, fii fata desteapta si lasa-l liber. nu-i mai da atata atentie, fii mai scurta in raspunsurile pe care i le dai si cand mai vb cu el pe mess, fb etc. inchide u conversatia cu replici de genul " ok, eu trebuie sa ies ca am putina treaba( ca ma vad cu cineva, ca plec etc), ne mai auzim" happy asa o sa-i cam tai din elanul care il are si se vor inversa rolurile. succes!

7 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

laughing
Romania asta e infinita...
"am inteles, Ok" se raspunde acum cand o fata iti declara ca te place? laughing

"Fundoi" Evelinei89, iar pentru intrebatoare...Pe "prietenasul" asta al tau scoateti-l din suflet, nu merita sa-i permiti nici sa-ti pupe un pantof.

Cat de prost sau nesimtitor sa fie un pustan, ca sa raspunda astfel declaratiei unei fete?
Pai...ATATA de prost. big grin
"Ok" auzi... laughing

| Evelyn89 a răspuns (pentru Darkmagic):

Primesc funda prin intermediari?! laughing)) multumesc, multumesc!

| Darkmagic a răspuns (pentru Evelyn89):

Ce ma enervezi Eve. tongue Ai fost mai rapida in raspuns! big grin
In fine... Daca asta mica crede ca o sa aiba cine stie ce trairi magice cu prostalaul care i-a raspuns "am inteles, ok", atunci...are mare vointa. laughing Sa nu-ti mai dea fundoi. big grin

| Evelyn89 a răspuns (pentru Darkmagic):

Asa deci, esti hater? sa nu-mi mai dea fundoi? nu vezi ca nici nu a miscat-o raspunsul meu? laughing)) dar sincer acum, asa sunt fetele...aia care se poarta exemplar nu sunt pe placul lor, ii baga la friendzone...iar astia, misirupishti, parca le ia mintile nu alta laughing))

| Katie1356 a răspuns (pentru Evelyn89):

Mi-a placut raspunsul tau, ti-am dat si funda, doar ca am fost plecata 2 zile din oras si nu am avut cum sa intru pe net. happy

| Evelyn89 a răspuns (pentru Katie1356):

Multumesc si sper sa te si ajute! tine minte un lucru, cine te vrea... te vrea si punct, nu sta pe ganduri. cine o lalaie asa inseamna ca esti doar o optiune! si in viata sa nu fii optiunea nimanui. intorci spatele si pleci. nu ai nevoie de oameni care nu au nevoie de tine! happy mult succes :*

| ILoveMI a răspuns:

Nu simte atractie pentru tine. Probabil ii esti draga dar doar ca amica, ca persoana.
Dar nici asa nu te respecta prea mult daca in momentul in care tu i-ai declarat sentimentele el a fost atat de insensibil.
Parerea mea sincera : uita-l. O sa vina ziua cand se va intoarce roata. Asa e mereu in viata. Te va vrea la un moment dat si tu te vei uita inapoi si-ti vei spune : "ce naiba am vazut eu la asta? "winking