| annamaria_9255 a întrebat:

Eu sunt in clasa a7-a, si imi place un baiat din a 6-a.la inceput el i-a spus unei prietene ca ii place de mine
eu am aflat si acum. am auzit ca nu ma mai place, si eu mi-am dat seama ca il plac. a trecut o luna de atunci si acum cand il salut se balbaie si se uita mereu la mine.cred ca si lui ii place din nou de mine. Mie imi este rusine sa ii spun chestia asta.Va rog spuneti-mi ce sa fac! plzz

Răspuns Câştigător
| FireNinja a răspuns:

In primul rănd nu trebuie sa crezi tot ce auzi.Este foarte probabil sa te fi placut mereu...
In al doilea rand gandeste-te ce s-ar putea intampla daca il intrebi.Nu se poate intampla nimic rau! in cel mai rau caz, veei afla ca nu te place.Rezerva-ti putin timp sa te gandesti cum sa ii spui,formuleaza o intrebare. Daca esti genul fff timid,recomand sa ii spui asta pe messenger.dar astfel de lucruri trebuie de obicei spuse in fata in fata cu persoana respectiva.Ia-o asa:ori il uiti si ramai trista doar pentru ca ti-a fost prea rusine sa intrebi, ori il intrebi si vei afla adevarul! E putin complicat ca sunteti in clase diferite, dar marog.O alta varianta ar fi sa astepti sa iti spuna el daca te place sau nu!(nu o recomand...doar daca esti extrem de timida)

Curaj!winking ( eu trec intr-a opta)

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FreakyFred a răspuns:

Crezi ca daca nu-i zici nimic, vei rezolva ceva? Nu. Asa ca discuta cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca te place, pur si simplu i se face rusine de tine pentru ca il intimidezi. Dar te-a placut vreodata? Cum de esti asa sigura?

| JustAlaN a răspuns:

Baietii de varsta aia de obicei sunt mai rusinosi, dar ai putea sa-l tragi deoparte si sa-i spui ce simti pentru el, sunt sigur ca nu te va refuza.Bafta!