| Kathleya a întrebat:

Eu sunt o persoana mai plinuta (57kg pentru 1.57m) si m-am indragostit de un baiat. Problema e ca la o petrecere am fost cu el ne-am sarutat nimic mai mult apoi a doua zi mi-a dat papucii. am suferit mult dupa asta. Cateva luni mai tarziu la un alt party a vrut din nou sa ma sarute dar eu l-am respins soptindu-i "nu meriti". (inainte d a 2a petrecere eu am slabit. tunsoare noua...schimbare totala) desi m-am abtinut tare sa nu ii raspund la sarut. De necaz s-a imbatat. la a3a petrecere s-a dat la alta fata si se uita insistent cateodata la mine. nu s-a intamplat nimic mai mult. acum urmeaza o alta petrecere lol si vine si el. ce fac daca se da la mine? il resping sau il accept? daca il accept cum sa fac sa-l tin langa mine? dar daca il resping cum sa i-o spun ca sa-l doara la fel cand mi-a dat el papucii? problema e ca sunt indragostita rau de el

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti prinsa la mijloc, vrei sa te razbuni dar tii si la el.
Nu cred ca e vorba de iubire intre voi, mai ales ca pentru el se pare ca e o joaca.Nu accepta sa ii fi 'iubita' doar la petreceri. Fara o relatie serioasa nu trebuie sa primeasca nimic!
Eu zic sa treci mai departe si alege-ti un alt baiat care sa te iubeasca oricum ai fi tu!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca un baiat pe care il aruti la prima intalnire, petrecere sa-ti dea a doua zi papucii si sa mai vina la tine cand are chef de distractie fara implicatii. Sarutul este o chestie intima, personala, plina de semnificatii si emotii, care apare intr-un cuplu de-abia dupa mai multe saptamani/luni de tatonari, de cunoastere reciproca, de instalare a imunitatii, a sentimentelor. Asta pentru majoritatea femeilor. Exista, desigur, si femei care se saruta sportiv si fac si sex sportiv, in sensul primul venit, primul servit. Acestea sunt pastrate de adolescenti doar pentru genul asta de necesitati.

| rock se numeste acum Iron Maiden:X:X:dudette:X:X: a răspuns:

Sii...la mine a fost la fel!
prefa. te ca il saruti si cand sa va atingeri buzele du-te la ureche si spune-i "nu sunt de ocazie"! si da. te la unul din baietii de la petrecere! il va durea...orgoliul!

| SteeeFy a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el sa ii spui ca tu iti doresti o relatie cu el si poate se va rezolva