| anonim_4396 a întrebat:

Exista lesbiene pe aici? Am o intrebare. Voua va e scarba de barbati sau va sunt indiferenti?

4 răspunsuri:
| Rosalynne a răspuns:

Nu-s lesbiană, însă fac parte din comunitatea LGBT+. Sincer, majoritatea lesbienelor n-au mai nimic cu bărbații, pur și simplu nu sunt atrase de ei. Cu toate acestea, o fata poate simți dezgust față de bărbați ca o "sechelă" în urma unui eveniment traumatic (ex.: viol), ceea ce rezultă în schimbarea orientării ei sexuale; nu spun că acesta este cazul fiecărei lesbiene. Multe dintre ele pur și simplu se nasc iubind persoane de același sex.

| RAY a răspuns (pentru Rosalynne):

Asa e, pur simplu e lipsa unei atracti sexuale fata de sexul opus, nu e ura, ura inseamna misandrie

| andreeabobo a răspuns:

Fac parte din LGBTQ si din experienta mea si a altor fete lesbiene nu ne e scarba de barbati. Doar ca nu suntem atrase. Putem avea amici baieti cu care sa conversam si sa ii iubim. Dar nu iubire sentimentala sau sexuala.

| PsDenisse a răspuns:

Ambele