| TIb a întrebat:

Exista o fata pe care o plac si unii spun ca si ea ma place, dar mie imi este frica sa o intreb daca vrea sa fie cu mine gandindu-ma ca ea m-ar putea refuza. Ce sa fac? Dati-mi cat mai multe sfaturi.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si daca iti iei inima in dinti ii ceri prietenia si fata te refuza care e problema? Nu esti nici primul nici ultimul.Trebuie sa ai incredere in tine, sa debordezi de incredere, sa fii stapan pe situatie sa fii cu un pas inainte ea si sa-i anticipezi miscarile.Trebuie doar sa fii atent la ea, sa iti iei inima in dinti si sa gandesti pozitivwinking

| Linda a răspuns:

Orice fata se simte magulita daca un baiat ok ii cere prietenia. Daca ceilalti iti spun ca si ei ii place de tine, foarte posibil ca asa este. II poti scrie o scruta scrisoare, dar un pas trebuie facut.

| Helpmeeveryday a răspuns:

Apropiete cat mai mult de ea.
Fii foarte atent cu ea, ajut'o cand are nevoie. Fai complimente.

Si la momentul potrivit intreab'o daca are prieten.

Nu'ti fie frica.Nu este singura fata.

Bafta!:*

| Merilynne a răspuns:

Chiar daca stai cu gandul ca o placi nu vei rezolva nimic.Mai intai sa o intrebi fa urmatorii pasi:
-Fai complimeste
-Fii cat mai aproape de ea
-intreab-o lucruri ce poate sa te ajute (daca are prieten, ce ii place.etc)
-Si marea finala! Dupa acele pasuri vei fi pregatit. Incearca nu ai nimic de pierdut si poate va spune da fiindca te considera sincer

| powergirl a răspuns:

Deci asa pai daca ti-e teama de refuz atunci fa in felul urmator intra in vb cu ea si nu ii zi din prima ca "vrei sa fii cu mine?" nu stiu vb despre scoala despre faculta depinde unde esti. si vezi cei palce si ce nu si apoi mai pe parcurs vezi daca ii place de tien sau nu din priviri nu neaparat sa iti zica "imi place de tine" ci iti vei da tu seama ajut-o la teme iesiti in oras vedeti voi ce faceti iti trebuie doar rabdare

| zzzuperman a răspuns:

Cel m-ai important mi-se pare sa nu iei personal.adica daca sa zicem ca refuza nu inseamna ca esti tu neaparat de vina poate nu vrea ea o relatie. deci in general incearca sa nu iei personal un refuz de genuwinking