| anonim_4396 a întrebat:

Imi place un baiat extrem de mult. Il plac de vreo 3 ani si este cu 4 ani mai mare decat mine, am id-ul lui si as vrea sa ii spun pe mess ca il plac, dar nu stiu cum sa ii spun... sa il intreb prima data daca ii place de cineva sau ce parere are despre mine? Va rog mult dati-mi ceva sfaturi! Oricare sfat e bine venit! Cum sa fac sa stiu daca ma place? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Marry:X a răspuns:

Buna.Pana acum ti-a dat de inteles ca te place? te-a invitat undeva, la cinema, o plimbare prin parc? Parerea mea este sa ii propui sa va intalniti fata in fata si sa ii marturisesti ceea ce simti.Pentru ca apoi sa regreti ca nu ai facut si acest pas.Nu ai ce sa pierzi, crede-ma.Mult succes, si sa ne zici cum a fost.

| maiaaa ;x a răspuns:

Nu ii spune asa sec "eu te plac" pentru ca nu ai de unde sa stii ce reactie va avea si dupa aia te mai si faci de ras. Mai bine, nu stiu, intra pe el, vorbiti despre tot felul, vezi daca va intelegeti ca prieteni mai intai si apoi iesiti la un suc. Vezi incet incet ce se intampla pentru ca daca ii spui "te plac" el nici nu are cum sa reactioneze. Oricum din cate ai spus tu nu prea inteleg cat vorbiti sau care e relatia dintre voi. Nu stiu, mai bine arata-i prin fapte happy

| szilard45 a răspuns:

Nu sari pe el asa cu intrebari o sa se sperie o tar si no s astie ce sa zica ia-o incet vb cu el intrai pe sub pielelaughingapoi zici si tu asa "de curioasa ai priena?" ...mult abaftatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hm. si mie imi placea de o fata din generala, aveam pe atunci 12-13 ani si acum imi place si am 17. la 13 ani eu i-am spus ca o plac, deja devenise o obsesie pentru mine big grin si credeam ca eram indragostit, dar din pacate mai era un baiat cu care s-a combinat, eu cedasem si acum avem 17 ani amandoi si ea tot cu baiatul ala e, eu inca o mai plac, am incercat sa o invit in oras sa iesim, imi povestea ca se certase chatterbox dar numai merge, si acum recent i-am spus ca o plac si nu a mai dat nici un semn.Deci spune-i ca il placi in fata nu pe mess nici la telefon in fata e cel mai bine si ii vezi reactia.Cius!