| anonim_4396 a întrebat:

Exista o relatie intre probabilitatea de a ajunge la orgasm a femeii (ca variabila dependenta) si o serie de variabile independente ca: lungimea penisului, grosimea acestuia, timpul de relatie pana la momentul actului sexual, durata preludiului, numarul de acte sexuale cu acelasi partener, timpul pana la ejaculare?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca faci un sondaj, iata parerea mea proprie si personala, neargumentabila, bazata doar pe experienta personala:
lungimea penisului - nu
grosimea acestuia - da, foarte putin impotant
timpul de relatie - da
durata preludiului - da, uneori
numarul de acte sexuale cu acelais partener - da
timpul pana la ejaculare - da, variabil de la femeie la femeie si de la act sexual la act sexual.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bai nenicule, am vazut multe la vietisoara mea, am facut si eu statistica, dar de ce trebuie sa te complici, daca nu pare a fi musai?! Si mai ales sa omiti ca "la donna e mobile!", si cu prea marele numar de variabile de ordin sufletesc, hormonal, meteo (luna plina!), apetential, interese normale, meschine, materiale, experiential, etc..., e cam imposibil sa iti iasa un rezultat care sa reflecte realitatea! Parerea mea! Tu incearca!, poate iti iese ceva "beton", si lasi lumea masca in basca! Eu cred ca tot mai sigur e sa se discute, sincer, fiecare cum si ce ii place, sa se respecte igiena, cofortul, preludiul, protectia, si tandretea si... a fi bine! toate elementele enumerate de tine pot evea efect o data, la o tipa, si dupa aia, fix in pix= nix! Dece sa masori timpul pana la ejaculare, care poate sugera egoism!, sau precocitate, sau lipsa experienta!, in loc sa fi interesat de Calitatea senzatiilor pe care eventual, i le poti oferi partenerei?! Mai gandeste-te, eu sunt pasionat de domeniu, cred ca mai stiu cate ceva..., si de aceea iti spun toate astea! Intrebarea ta imi aduce aminte de cercetarile buncilor Masters si Johnson, dar, crede-ma, omenirea a evoluat enorm, de atunci! Success!

| petronela_4784 a răspuns:

Cumva esti studenta sau ai fost la Psihologie? De unde ai identificat atunci aceste variabile? Da eu consider ca exista o relatie intre aceste variabile! Dar cel mai mult conteaza de dorintele partenerului tau! Conteaza foarte mult daca se gandeste numai la el sau/si la partera sa.De ce sa nu recunoastem ca este importanta lungimea penisului?

| adi a răspuns:

Tare.
Cred ca oamenii de stiinta inca n-au experimentat.

| sese a răspuns:

O "multi-lema" care se poate rezolva numai prin exercitiu -adica practica. Fa apoi o statistica si identifica "dependentele" si "independentele" ca tot nu-ti va folosi la nimic(statistica evident).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragul meu, tot ce trebuie sa faci (asta e reteta) e sa-i exciti mintea, apoi o ai cu totul.