| DeeaRi a întrebat:

Exista pastile sau vreo metoda care sa il faca pe un baiat sa nu ejaculeze repede? Prietenul meu isi da drumul repede.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exercitiu mult si Durex Performa

| neutrino a răspuns:

Stai linistita, asa sunt baietii tineri, grabiti. Ai putea sa vorbesti cu el, chiar este indicat sa-l inveti putina meserie.

| Zenit313 a răspuns:

Este vina ta pentru ca nu se relaxeaza si nu vorbesti cu el,dar este si vina lui pentru ca nu se controleaza si nu stie cum.

Trebuie sa bea vin,sa manace ciocolata,sa isi limpezeasca mintea,sa se relaxeze, sa comunici cu el, ascultati niste muzica.
Cu cat are mai multa experienta, cu atat lucrurile o sa mearga mai bine! happy
Sunt mai multe metode naturale, nu este nevoie de pastile pentru ca exista reactii adverse.

Sper sa va fie de folos!

Succes! happy

| hotdesire a răspuns:

Daca are o varsta tanara nu are rost sa folosesti nimic. el trebuie sa se controleze, ii faci oral mai mult, sa se masturbeze, sa se invete sa se controleze sau schimba-l daca vrei mai mult si nu-ti ajunge cu el.

| alexandra932323 a răspuns:

Exista si pastile, dar e bine sa intrebi la farmacie, nu prostiile de pe internet, si mai exista si prezervative durex care previn ejacularea precoce. poti incerca si cu jucariile sexuale cu aceasta destinatie (sunt ca niste benzi ce stranguleaza testiculele si baza penisului)

| AdrianX a răspuns:

... sau antrenament.

| marius990 a răspuns:

Daca respectivu are 16 - 17 ani, poate incerca si cu viagra ca tot in 3 minute o sa termine! Ideea cand faceti sex e sa fi-ti relaxati, sa nu fi-ti stresati ca intra nushcare peste voi(cu toate ca si asta poate fi placut big grin )! "Rezistenta" asta se capata odata cu practica! Vorbesc din experienta personala, acumulata in urma unei relatii de vreo 7 ani! Totusi, arunca-i si tu cate un indiciu " Flacau, inainte sa ne intalnim, fa-ti o laba!" S-au incercati sa folositi prezervative din material mai gros (nu durex rosu, alea sunt cele mai subtiri din cate stiu)! Alta chestie despre sex e ca nu conteaza atat "Rezistenta" lui, cat ceea ce face! Propune-i sa incepeti cu 69, cere-i sa iti faca sex oral! Daca te "gadila" asa cum trebuie poti ajunge la orgasm in mai putin de 3 minute! Incercati si alte pozitii... misionarul e una dintre preferatele reprezentantelor sexului slab, din motiv prea putin cunoscute mie! Puneti-va imaginatia la lucru! happy

| Patrus_Ioan_1976 a răspuns:

Da exista

| alex20132013 a răspuns:

Buna Deea,
Ejacularea precoce are la baza niste factori psihologici (anxietate de performanta, teama de esec, o comunicare insuficienta intre parteneri, stress). Exista spray-uri impotriva ejacularii precoce, dar cred ca cel mai bine este sa incercati tehnica "start- stop" si asfel el va incepe sa se controleze.In plus conteaza mult si cata experienta sexuala are acumulata si chiar tu il poti ajuta foarte mult pe iubitul tau, doar trebuie doar sa discutati.