| lola9965 a întrebat:

Exista prietenie intre gen masculin si femenin?

Răspuns Câştigător
| Zuzu6235 a răspuns:

Da, temporar. poate fi si ani buni. de ex va stiti de cand erati mici. dar la un moment dat vor fi ceva discutii intre un baiat si o fata. chiar daca sunt prieteni si se inteleg de minune unul va vrea ceva mai mult. si aici vor fi 2 posibilitati : ori vor trece la nivelul urmator si vor deveni iubiti, ori vor fi tot prieteni, insa mai distanti, deoarece vor sti ca exista unele sentimente la mijloc. parerea mea este ca nu se poate decat pentru o anume perioada de timp.

13 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Desigur, chiar si intre feminin si neutru laughing

| LianaAna a răspuns (pentru Азбука):

Nu exista neutru, poate vrei sa spui hermafroditrolling on the floorlaughing

| Aylee a răspuns:

Sunt. Inca sunt mai stranse decat cele de acelasi sex.

| maradi3 a răspuns:

Nu exista! Si-ti spun si de ce! Pentru ca in primul rand nu exista termenul"femenin"ci"feminin", da? Stii, chestia aia care se numeste gramatica...cauta pe google si-o sa te prinzi, sau nu!happy

| lola9965 explică (pentru maradi3):

XDD eu aici nu am intrebat de gramatica si o intreabre, la care tu nu ai raspuns corect.

| cupcake02 a răspuns:

Sigur ca exista. Si este mult mai sincera si mai frumoasa decat cea dintre fete, asta e sigur!

| DEBrown a răspuns:

Bineinteles. Daca baiatul este gay.

| ghineanamaria a răspuns:

Nup.In general unul dintre cele 2 persoane simte dragoste pentru cealalta.Dar exista si cazuri cand o fata si un baiat sunt doar prieteni.

| Silyca a răspuns:

NORMAL ca exista.Eu sunt prieten cu o fata inca de la gradinita.

| lola9965 explică (pentru Silyca):

Si nu ati avut niciodata de atunci vreun sarut sau altceva?

| TechnoCocktail a răspuns:

Daa,de ce ar trebui sa nu existe? pot fi chiar mai stranse decat cele masculin-masculin sau invers

| ALC4EVER a răspuns:

Nu stiu, eu cred ca nu. Sau daca da, e doar pentru un timp... apoi unul dintre ei se va simti atras de celalalt. Asa cred eu thinking

| BitchKagee a răspuns:

Desigur. Sunt prietena cu un baiat din clasa intai ( mentionez ca am 14 ani )