| octa2021 a întrebat:

Exista relatii intime între rude,de exemplu frate-sora, veri si verisoare,parinti copii, etc?

Îmi cer scuze daca întrebarea este pre-a...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Actul sexual intretinut de doua persoane aflate in grad primar sau secundar de rudenie (frati, veri, parinte-copil, etc.) se numeste incest si in tara noastra este considerata infractiune care se pedepseste conform legilor aflate in vigoare cu privatiunea de libertate. Insa incestul nu este incriminat peste tot in lume mai ales in statele arabe si musulmane dar si mai surprinzator nu intotdeauna incestul este considerata ca fiind o "crima" nici chiar in Europa. In tari precum Franta, Spania si Portugalia nu nu este incriminat incestul consensual dintre persoane adulte.

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Se numeste incest, e hardcore

| darrio2007 a răspuns:

Se numeste incest si este ilegal. Dar se mai intampla totusi.

| mihai69 a răspuns:

Deși e ilegal și imoral, în viața reală se mai întâmplă.

| Emilian65 a răspuns:

Din pacate, exista.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, exista, se numeste incest. Nu mi se pare normal, dar nah, daca unii aleg sa faca asta, e treaba lor, eu nu am nimic impotriva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e ok sa faci cu verisoara ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incest, da exista

| kandaraki a răspuns:

In Rusia se zice ca e cel mai raspandit asa gen de activitate

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Da exista in Germania pe ascuns de altă religie sunt maturi cu acordul lor.Am înțeles perfect întrebarea ta