| elenat a întrebat:

Exista relatii la distanta? daca da cum o pot mentine? Dau Fundita!
am nevoie urgent de raspunsuri mersi mult!

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Da exista! numa ii cam greu de intretinut! trebuie sa faci niste compromisuri! o data u la el.o data el la tine! nu ma refer sa doarma sau asa.cel putin nu pentru inceput.ci 4-5 ore cat stationeaza trenu.sau cand are urmatorul.si asa incet incet un uichend impreuna.numa ii ff greu.ff greu! mereu ramane suspiciunia: acum el ce face? daca nu face ce mi-o zis.daca.daca.trebuie sa ai incredere oarba.mna.ii greu.ii frumos. daca merita sau nu.la risc!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exista relatii la distanta.
Cum poti mentine o asemenea relatie?
Va trebui sa iubesti si sa ai incredere. Oarba!
Si el,la fel.
Sa fii mereu pozitiva.
Sa te bucuri de fiecare cuvintel pe care ti-l spune si sa-i arati asta!
Sa-l bucuri cu fiecare cuvintel pe care i-l spui!
Sa faceti vise impreuna!
Sa faceti planuri impreuna!
Sa va amintiti mereu ce bine era cand erati impreuna!
Sa numarati zilele,pana cand va veti vedea!
Sa-l incurajezi sa-si pastreze rutina zilnica!
Sa-l aplauzi pentru fiecare succes, oricat de mic.
Si el, la fel.
E un chin.
Un chin dulce!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Da exista relatii.am un prieten care e cu una din constanta si el e din bucuresti...au impreuna 9 luni aproape dar ce e nasol ca se vad cam rar ca banii constituie o problema si nah.Nu prea cred in relatiile de la distanta happy

| EuOO a răspuns:

Da, dar sunt greu de menţinut. Şi se pot face multe greşeli în timpul ei. Dacă vorbeşti de ceva temporar, o distanţă ce va dispărea la un moment dat, să zicem că nu ar fi aşa mult timp cu greutăţi...

| LiviuAlan a răspuns:

E greu sa le mentii...Stii tu... Fara sa-l/o vezi e ciudat.

| r0xanyka0 a răspuns:

Da sunt relatii la distantawinking. eu am o relatie la distantawinking.Poi ca sa o mentii nu prea trebuie sa fii geloasa sau sa te intrebi mereu oare este cu alta sau chestii din astea.relatia la distanta se mentine atunci cand va iubiti cu adevarat si aveti unul in altu increderewinking... sper ca te'am ajutat :d... funda?

| r0xanyka0 a răspuns:

Ba existawinking.Si sunt foarte multe relatii la distantawinking

| 162253 a răspuns:

NU as putea sa-ti spun cu exactitate, dar eu am asteptat un an jumate pina la intoarcerea prietenului din Londra, si lamoment ne intelegem foarte bine...aici depinde de cit de tare tii la persoana data, de cele mai multe ori persoanele care stau la distanta se inteleg mult mai bine decit cei care sunt in apropriere, deci...SUCCESE!

| Oopss a răspuns:

90% dintre oameni condamna aceste relatii.
90% dintre oameni nu pot duce la capat o astfel de relatie.eu sunt una din prima categorie. opinea mea este ca exista, trebuie doar sa crezi)!