| Ioana_4500 a întrebat:

Exista riscul sa fiu insarcinata tinand cont ca am facut sex neprotejat, coit intrerupt, nu a ejaculat, la 3 zile dupa ce am terminat menstruatia? Precizez ca am luat postinor la 28 de ore. sper sa nu fi fost prea tarziu... (Am pus intrebarea asta din nou pentru ca nu mi-apare cealalalta intrebare)

Răspuns Câştigător
| valy31 a răspuns:

Nici nu era nevoie sa iei postinor. Din momentul in care menstruatia ti s-a terminat nu mai exista nici un risc sa ramai insarcinata chiar si daca ejacula in tine.
Oricum e bine ca esti atenta, dar mai bine informeazata de pe internet pentru ca data viitoare sa fi sigura.happy

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Eu mereu fac neprotejat si nu am avut niciodata nimic. avand in vedere ca a fost dupa menstruatie nu e riscul asa mare.cred ca ai luat pastilele degeaba.cel mai bine e sa astepti o saptamana si iti faci un test de sarcina ca sa fii linistita dar eu zic ca nu ai nimic

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu,nu ramai insarcinata pentru ca nu a ejaculat.

| necu91 a răspuns:

Pai exista si riscul sa fii insarcinata. datorita ejaculari precoce la baieti care nu poate fi controlata si nici nu se simte mare lucru. eu zic sa astepti o saptamana si sa iti faci un test de sarcina. succes

| mika2011 a răspuns:

Daca nu a ejaculat stai linistita.

| tania27 a răspuns:

Postinorul se ia cel tarziu dupa 72 ore, deci e OK cum l-ai luat tu. Dar sa nu faci o obisnuinta din asta, in primul rand coitul intrerupt cred ca este f enervant pentru baiat, adica sa stea sa se concentreze cand ii vine ca sa o scoata la timp, e nasol si poate sa dea gres.dar stai linistita ca de data asta n-ai ramas gravida.