| Maria147258 a întrebat:

Exista riscul sa raman insarcinata daca a ejaculat in mine in a treia si a patra zi de ciclu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca ovulu apare dupa ciclu deci poti face sex cat vrei asta in timpului ciclului si dupa el cam o zi / doua dar ea medicamente sa fi sigura de asta mai bine pui raul in fata

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Daca ai ciclu regulat nu ar trebui sa iti faci probleme...merge si dupa 2-3 zile dupa ce termini ciclul!

| ciresik80 a răspuns:

Daca ai ciclu regulat ai si ovulatie regulata deci sansele sunt 0 dar tie nu ti se pare puiin scarbos s-o faci pe ciclu?

| Maria147258 explică (pentru ciresik80):

In primul rand, iti multumesc pentru raspuns.
Cat timp igiena este pastrata la cote maxime, nu exista probleme. Nu mi se pare scarbos. De exemplu, momentele se pot consuma si sub dus. Eu oricum pastrez un pachet de servetele umede in apropierea patului. Daca observ cea mai mica urma de sange, o pot face sa dispara in cateva secunde. Oricum, depinde si de pozitie... ca sa nu sangerez prea mult. In orice caz, nu mi se pare scarbos.

Răspuns utilizator avertizat
| Maria147258 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.
Da, am ciclu regulat. Numai ca am citit pe alte siteuri ca totusi pot ramane insarcinata. De asta imi este teama.

Răspuns utilizator avertizat