| Elyzabeta a întrebat:

Exista un baiat care il plac foarte mult. Acum ceva timp mi-a spus ca ma place. I-am recunoscut si eu.Am fost o perioada de timp impreuna si acum ne-am despartit. El spune ca am fost prea indiferenta cu el, si uneori prea geloasa. El a fost genul de persoana care era cam indiferent si nu prea ii pasa lui de fete...De aia ma comportam asa cu el deoarece am fost cam confuza.Nu am mai vorbit de mult cu el despre "Noi" si nu stiu acum ce simte... Ce as putea face sa ma impac cu el? Deja mi-am cerut scuze si nu a functionat.

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai e la fel de buna. Probabil ar fi si mai aiurea daca ati fi din nou, daca nu va potriviti, asta e happy Totusi inainte sa ajungi la concluzia de care zic eu, incearca sa discuti clar cu el, fii tu insati, directa, sincera si asigura-te ca nu mai e nicio sansa sa fiti impreuna inainte de a iti lua gandul de la el. Cu cat mai repede, cu atat mai bine, ca sa ai mai mult timp sa-ti gasesti pe cineva potrivit.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| chucks a răspuns:

Of. îmi pare rău pentru tine. și eu am pățit acelasi lucru! aproximativ! nu cred că trebuie să ii spui căt ți la el! sau ar trebui să pari mai indiferentă! să il faci să te placă! inceri să zămbesti decăteori treci pe lăngă el... te comporți altfel. și încerci să fii căt mai atrăgătoare. să i pară rău. și să vorbesti cu el! dar ca și prieteni. se va îndrăgosti el de tine. iar dacă vine cu vrăjeli din alea. cu : despre noi. spune-i. că nu ați fost niciodată voi! nu a vrut! ii va părea rău! tu trebuie să pari căt mai indiferentăă! asa il vei atrage! iar când simți că, chiar ține la tine! pai atunci baftă!:* fundiță:*?

| didiutza_8442 a răspuns:

Se poate spune si asa...dar daca tu nu simti ca aia ceea atractie fata de el.atunic nu merita sa continuati mai departee! sau poate ca asa e cel mai bine, cum sunteti acumbig grin