| Alexandru0301 a întrebat:

am avut si eu o relatie de 2 ani si 8 luni cu fata pe care inca o iubesc foarte mult. Ne-am despartit de aproape 2 luni din vina mea deoarece nu mai ieseam cu ea asa ca inainte si petreceam foarte putin timp impreuna cam 2-3 ore odata la 2 zile. Ea mi-a zis ca vrea sa ne despartim deoarece nu mai simte nimic pentru mine si de cand ne-am despartit nu mai sunt eu, sunt tot timpu suparat si nu stiu ce as putea face ca sa ne impacam. Mi-am recunoscut greselile, i-am cerut iertare si i-am zis ca am sa ma schimb( sa renunt la orgoliu, egoism) dar ea nu crede ca m-as putea schimba. Ea mi-a zis ca sunt doar promisiuni in zadar dar eu stiu ca nu-s in zadar promisiunile mele. Am mai vorbit cu ea despre acest subiect, iar ea mi-a raspuns ca s-ar chinui dandu-mi o a doua sansa deoarece sentimentele nu mai pot aparea inca o data si acum nu stiu ce sa mai fac. Va rog ajutati-ma cu un sfat cum sa procedez ca sa ma impac cu ea Precizez ca este prima mea relatie

4 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Daca pe pentru lucrur acela v-ati despartit inseamna ca nu mai tine la tine si nu te mai iubeste, o a doua sansa ar fi in zadar. Dragoste cu sila nu se poate! Este dureros stiu, dar nu ai face! Incearca sa o uiti si sa ii respecti decizia!

| fotbalistata a răspuns:

Nu stiu daca mai e ceva de facut daca fata nu te mai iubeste.probabil pentru ca ai neglijato cam mult sentimentele usor usor au disparut.si unde dragoste nu e, nimic nu e crede'ma.

| Alexandru0301 explică:

Stiu dar i-am recunoscut ca i-am gresit si i-am promis ca am sa-mi schimb comportamentul fata de ea si voi fi din nou acelasi baiat care a facut-o sa se indragosteasca de mine...dar ea nu crede in acest lucru si vreau sa-i dovedesc ca m-am schimbat. Cum am mai spus ea nu crede in a doua sansa ca s-a putea intampla ceva

| Alexandru0301 explică:

Stiu dar cred ca oricine care nu a gresit(sa insele sau ceva de genu) ar cam merita o a doua sansa ca nu toti suntem perfecti orice fata/baiat intr-o relatie mai face cate o greseala