| AEWPenta a întrebat:

Exista un mod de a atrage femeile exceptand prin bani?
M-am saturat sa mai caut si vreau fac ceva sa imi gasesc pe cineva, probabil este si o problema ca am 28 ani si nu am facut vreodată sex insa mereu am tot sperat sa imi gasesc pe cineva insa din pacate am gasit doar materialiste sa zic asa care nu voiau decat bani, de aratat arat bine am 1, 85 m un job bun insa nu stiu cum sa ma bag in seama ca zic asa cu femeile mereu traiesc cu teama ca voi fi respins si voi suferi si m-am saturat de lucrul acesta.
De cand cu pandemia nu am mai iesit nicaieri insa nici înainte nu ieseam asa neavand prieteni sau gașca.
Vreo idee?

18 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Da, rugaciune si putina asteptare, citeste acatistul Sfantului Mina.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ideea este să ieși.

| Sofer a răspuns:

Ieși la agățat bro. Băgate și cu materialiste și urmăreștele mișcările ca scopul e sa faci sex cu ele.

| TLF92 a răspuns:

Lol suntem facuti din acelasi aluat tot 28, doar ca am 1.70, parerea mea sincera e ca NU NE MAI SALVEAZA NIMENI, poate printr-o cunostinta sa ti se prezinte o fata singura ca tine sa incepeti o relatie, altfel NICIO SANSA gogule

| TLF92 a răspuns:

De cand cu pandemia nu am mai iesit nicaieri insa nici înainte nu ieseam asa neavand prieteni sau gașca. ( poate statea altfel situatia daca aveai un grup de prieteni ) te simti singur intr-o mare de oameni, la fel cum simt si eu si crede-ma ce iti zic ca sa iti faci acum prieteni la 28 de ani dude mai bine lasa ( visezi degeaba )

| TLF92 a răspuns:

Auzi la dolofanul ala care ma ignora ideea e sa iesi laughing sa dai de fete in grupuri cuplate sau intr-un grup de prieteni, prin parcuri mai ales e o idee excelenta laughing trebuie sa privesti din alta perspectiva tu ai nevoie sa intalnesti femei de la 23-25 in sus, nu pustoaice de 18-20 care's rupte in pzd laughing) la locurile de munca nu ai reusit sa te imprietenesti cu nicio femeie?

| NotNamed a răspuns (pentru TLF92):

Îi venit de pe luna votantul asta PSD...

| TLF92 a răspuns:

Majoritatea de pe site-ul asta avem aceiasi problema comuna, nu stiu ce sfaturi bune speri sa primesti, e irelevant am un coleg de liceu 1.95 inginer si de 10 ani de cand a terminat liceul are aceiasi poza la Facebook aratand a singur si trist... absolut nicio poza cu o fata NIMIC, de ce pentru ca NU ARATA ATRACTIV

| tzionut a răspuns:

Da domnul meu. Incredere in fortele proprii, o viziune proprie asupra viitorului (care sa le includa si pe ele, sau nu tu hotaresti), comunicare, respect. Banii se fac daca amandoi partenerii trag in aceeasi directie.

| Whitesnake99 a răspuns:

Daca ai 1.85 nu inseamna neaparat ca arati bine. Detaliile mult mai specifice sunt importante. Simetria/armonia elementelor fetei, barbia proeminenta, parul facial, tunsoarea, procentul de grasime corporala si constitutia generala a corpului, starea dintilor etc. Nu vreau sa fiu rau, dar poate esti prea subiectiv, stii cum e, filtrul proprilor ochi. Plus ca trebuie sa ai si o personalitate beton si sa fii destul de extrovertit ca sa agati mult asa ca poate trebuie sa mai lucrezi la asta.

| TLF92 a răspuns (pentru Whitesnake99):

Corect, poate unul la 1.70 ( nu ma refer la mine ) in general poate arata mai bine si facut decat unu la 1.85

| Glenky a răspuns:

Poti incearca pe aplicatii online, o iei usor si incerci sa nu pari disperat. Also chestia asta cu uratenia, din ce vad pe strada tocmai aia urati cu spume au prietene so idk. Este un partener pentru oricare.

| AEWPenta explică (pentru Glenky):

Tinder sau badoo si multe alte aplicatii sunt niste porcarii am incercat si nu mi-a iesit nimic.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Glenky):

În ce oraș ești de ai văzut tipi urâți cu spume având prietene?

| Shimozukushiki a răspuns (pentru alexalx1234):

Eu unul sunt din București, și am văzut vreo 4-5 cazuri să zic.
Ele fotomodele să zic așa. și ei. vai mama lor.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Aaaa. Eu sunt din Constanța. Aici n-ai să vezi așa cazuri crying(

| Spiderul a răspuns:

Fi tu însuți cand intri în vorbă cu ele

| Larylarysa03 a răspuns:

De ce iti e frica de obicei nu scapi. Cel mai mine e sa lucrezi la tine intai. Sa ai încredere în tine sa îți acorzi timp tie. Cand te vei simtii încrezător in tine și te vei aprecia. Atunci nu vor mai exista aceste temeri. Cat despre ce le plac fetelor, aceste lucru difere de la fata la fata. Dar în eu sunt fata si cred ca oricărui fete I ar plăcea sa aibă parte de atenție și sa poată prindă încredere în partener. Intederera reciproca face totul intr o relatie. Si foarte important un lucru este depinde de locul unde cauți o posibila parteneră. Dacă tu vei cauta intr-un club destrăbălat, nu te astepta ca ea sa fie loiala tie.