| madalina_7645 a întrebat:

Exista un tip, pe langa care am trecut pe holul liceului, fara sa ma uit deloc la el intentionat...
L-am vazut de departe, mi-am propus sa trec pe langa el si exact cand m-am apropiat si cand sa trec de el, se tot uita inspre mine, si brusc a inceput sa-i zica ceva unuia de langa el si sa-i gesticuleze.
Pana atunci el se tot uita in fata inspre mine ca ma indreptam inspre el, dar nu a schitat nici un gest.
A vrut oare sa-mi atraga atentia cand a vorbit cu acel tip?
Ideea este ca tipul este destul de atragator, si sa-l fi deranjat ca nu i-am acordat deloc atentie si ca nu m-am uitat inspre el deloc?
Mi se parut ciudata neconcordanta gesturilor.
Stiu ca toate tipele sunt topite dupa el si asta stie si el, numai ca mie nu-mi place sa ma arat cand imi place de cineva si l-am ignorat.
Cand m-am intors pe holul liceului, el stia ca tot eu o sa trec pe langa el.si s-a intors si s-a uitat in spate. inspre mine.si mi-a facut loc sa trec pe hol chiar daca mai era loc sa trec.
Acelasi tip mi-a iesit in cale in alta zi tot asa cand eu eram sprijinita de perete.
el a venit dinspre holul din fata mea, m-a vazut de departe, m-a tintit cu privirea si s-a uitat fix si insistent in ochii mei minim 30 de secunde pana cand a trebuit sa ia curba si sa coboare scarile.
S-a uitat pana in ultimul moment la mine.
Atunci a fost prima data cand ne-am vazut.eu fara sa vreau m-am uitat si eu la el ca era foarte dragut si nu-l mai vazusem pana atunci.
Mi s-a parut ciudat ca s-a uitat asa insistent la mine.
De ce credeti ca a facut asta?
De ce credeti ca s-a uitat asa insistent la mine fara sa ma scape din priviri?
Credeti ca simte ceva pentru mine?
De ce m-a privit o perioada lunga de timp?

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, cred ca te place, dar cu astfel de tipi "frumosi" si curtati, nu e bine sa-ti faci mari iluzii. Asteapta cel putin sa ia el initiativa, caci daca o vei lua tu, va considera ca esti ca celelalte, o "prada usoara".

| forever4you a răspuns:

Stii ma cam doare capul de la povestea ta, pai ori te place sau vrea sa te faca sa-l placi cum ai spus si tu el este constient de faptul ca toate fetele il plac de ce sa nu te mai adauge si pe tine pe lista lui de admiratoare, in scoala mea era un baiat super dragut care tot la fel toate fetele il placeau si el stia asta si trecea pe langa ele ca un casanova numa-i mie nu imi placea de el si mi se parea absolut patetic si asa tot la fel observand ca eu nu'i acord atentie tot imi arunca priviri lungi si vorbea cu prietenii in timp ce se uita la mine si de ce facea asta doar ca sa ma atraga ca un increzut ce era, ar trebui ca sa faci ce ai facut pana acum sa nu-l bagi in seamawinking

funda pleasesad

| Ciprian a răspuns:

Cred ca te place!