| unnumeusordetinutminte a întrebat:

Salut.Este vorba de o fată pe care o plac,faza e ca nu stiu daca si ea ma place, in fiecare zi ne intalnim pe holul liceului (apropo am 18 ani).Am vorbit cu ea putin pe facebook,am ras putin,am intrebat-o de scoala, de programul ei etc.Nu prea intra pe facebook si in ultimul timp nu mi-a mai raspuns la mesaje, adica ultimele 3 mesaje sunt de la mine de genu:"Bună,ce faci?/Hey, ce faci? big grin"etc.Cand ma vede nu face deloc contact vizual cu mine,si se uita cu totul in alta parte chiar daca m-a obeservat,de exemplu,eram doar eu cu ea la magazin(Nu i-am spus BUNA,ce fraier am fost I don't want to see,),ea cumpara ceva si pana ii servea vanzatoare s-a intors sa vada ce mai este in jur si cand s-a intors eu eram langa ea si deodata s-a intors brusc din clipa in care m-a vazut,sau cand asteapta autobuzul in statie, AM IMPRESIA ca se uita dupa mine.Nu stiu de ce se comporta astfel,nu comenteaza niciodata nimic, sau cand comenteaza este la ziua ei de nastere si multumeste fara de-astea :* :X

3 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Daca nu prezinta interes. cauta alta. Nu-ti mai pierde timpul

| neutrino a răspuns:

Dupa cum se manifesta sigur te place, dar vrea sa vada de ce esti tu in stare sa faci pentru ea, dar nu pe fecebook.

| bebenobbel a răspuns:

Nu se merita prietene... sau fa cum vrei. Dupa mine trateazo mu mai multa indiferenta, indiferenta nu inseamna sa nu o saluti... dar nu ii arati ca esti asa de interesat de ea, ai inteles? vezi si tu cand te mai intalnesti cu ea, si mai esti cu alte fete, bagate si tu inseama cu ele rade, glumeste sa ii vezi reactia. daca ea te place atunci va incerca sa stea de vb si cu tine. Succes!