| Lavynya11 a întrebat:

Exista vreo posibilitate sa ma fi dezvirginat fara act sexual sau fara sa ma masturbez?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea o vei pierde, doar in momentul in care un penis real al unui baiat/barbat, deci nu unul artificial, va intra/penetra vaginul tau. Dar si intr-un astfel de caz, sexul/penetrarea respectiva nu va lasa niciodata absolut nicio urma vizibila sau palpabila prin care cineva sa-si poata da seama ca nu mai esti virgina. Nimeni in aceasta lume deci nici cel mai reputat medic ginecolog, nu poate confirma daca ai facut sau nu sex real/adevarat si de asemenea nici macar daca te-ai masturbat vreodata, chiar si in situatia in care himenul vaginului tau nu mai este intact din punct de vedere fizic, fiind rupt sau deteriorat. Se stie ca lezarea/ruperea sau deteriorarea himenului se poate produce din multe motive cum ar fi; balet, gimnastica, calarie, ciclism, etc. deci DEFLORAREA nu se produce doar prin sex sau masturbare. Niciodata, nimeni fie ca este medic ginecolog sau alt specialist, nu va putea afirma cu certitudine si din acest motiv nici nu o va face vreodata chiar si in situatia in care parintii tai (de obicei mama) ar dori sa afle daca ti-ai inceput viata sexuala. Te poti linisti complet si definitiv. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Dezvirginarea implică un act sexual.
De deflorat, da - e posibil și dintr-o întâmplare nefericită.

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista nici o posibilitate sa te dezvirginezi daca nu ai avut acte sexule.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Ai suferit vreun accident? de ce crezi ca nu mai esti virgina?

Răspuns utilizator avertizat