| stelacika a întrebat:

Exziste oare dragoste adevarata sau nu?

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Exista, spun asta din experienta a 35 de ani de casnicie, a existat si atunci, exista si acum.

| xibalba a răspuns:

Da. rar, dar exista

| albastrel a răspuns:

Nu!

| lacrimi a răspuns:

Exista, dragostea de parinti, dragostea de frati, orice fel de dragoste poate fi dragoste adevarata, si, de ce nu, si dragostea dintre doi indragostiti, numai ca, mai rar in zilele noastre big grin.

| danutza a răspuns:

Dragoste exista dar adevarata nu pentru noi nu stim sa o facem adevaratabig grin

| eni a răspuns:

Da exista.

| zuzushi a răspuns:

Mda. exista... dar ff rar. de ce? pentru ca e mai greu ca dragostea sa fie dezinteresata, neconditionata... pura. happy

| DeliaaaMary a răspuns:

Da exista in mod sigur, dar va aparea la timpul potrivit o sai seama cand o sa apara, in unele cazuri apare foarte tarziu acum depinde.

| TonyMotola a răspuns:

Este dar o singura data in viata si daca acela(ea) cu care o inparti isi bate joc de ia s-a dus dracu de tot!

| livia_6314 a răspuns:

Numai dragoste de familie si de dumnezeu
Celelalte ...Pai dragostea aceia nu e... E o faza de moment dupa ce va casatoriti sunteti mai "obligati"sa va iubiti nu "gata nu mai pot ma despart de tine", si copilu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă cauți, sigur o să găsești iubirea adevărată!
Trebuie doar să o recunoști.
Cum? O să-ți dai seama!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul e o iluzie.

| amOre) a răspuns:

Hmm...deseOri imi pun si eu aceasTa intrebaRe...
in siTuatzia in care ma aFlu acum...as putea spune ca nu exista...
dar sunt sigura ca peste ceva timp pot sa-mi schimb parerea, sh tot asa sa se repete... pina ce nu o v'oi intilni-o[dragostea adevarata]

in final...cared k exista undeva intr-un kapat de lume... dar exista
fiecare dintre noi...*parerea mea*are un suflet pereche...

Rs f1nal:

EXISTA!

| todea a răspuns:

Dragostea exista intreabarea este pentru fiecare om in parte : Voi avea parte de ea sau nu?

| cryna_9550 a răspuns:

Da, exista, dar eu cred ca o intalnesti doar o data in viata.