| tamassile a întrebat:

La multi ani! tuturor utilizatorilor TPU, oare este adevarata afirmatia "cand ai dragoste n-ai bani, cand ai bani ai prea multi ani"

Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Se asociaza evolutiei omului in sine. Nu se aplica la toata lumea, insa, cu atatea subintelesuri, este o afirmatie inteleapta.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e adevarat, viata e cum ti-o faci tu ce fel de ganduri ai le aplici si devin realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partial! Deoarece unii pot sa aiba si bani si dragoste in orice moment al vietii! Pentru asta e nevoie de o conditie; partenerii sa se iubeasca neconditionat, reciproc, toata viata; si sa se multumeasca si cu mai putine lucruri materiale dar tot timpul sa lupte pentru a-si depasi conditia! Poate ca ti se pare un paradox; insa nu e asa! Viata insasi e o lupta!

| xioliolioloix a răspuns:

De obicei da

| curiosul12085h a răspuns:

Depinde de cat de puternic mental esti si de cat de bine stii sa pui in miscare lucrurile!