| Alanonimdepetpu a întrebat:

Făcând 69 se poate lua boala cu transmitere sexuala? Chiar dacă eu de exemplu am prezervativ când îmi face oralul?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Procentul de protecție al prezervativului chiar dacă contra sarcinilor nedorite e peste 99%, pentru bolile venerice e de 80 % de aceea mulți le culeg de la prostiutuate chiar dacă folosesc prezervativ. Mai bine fă sex doar cu soția ta după ce te căsătorești pentru ce pentru mustrările de conștiință de după, nu există nici un fel de prezervativ.

| Violleta2022 a răspuns:

Bolile cu transmitere sexuala se pot lua prin contact direct cu un organ infectat.
Oralul reciproc se face numai cu prezervative, ca sa se evite contaminarea cu boli sexuale, atat pentru fata cat si pentru baiat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Unul dintre motivele pentru care este folosit prezervativul este si cel de a impiedica transmiterea infectiei de natura sexuala (BTS) in urma intretinerii de contacte sexuale cu o persoana infectata. Din nefericire NU si a virusului HIV si HPV (Papiloma) Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

69 dar facand si tu oral ei?

| sofisis a răspuns:

Daca tu porti prezervativ si ea intra in contact numai cu prezervativul, ea nu va lua nimic. Insa tu nu esti protejat cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza în ce fel e folosit prezervativul, același efect în are

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Dacă ți-l pune pe cap, nu-ți mai intra sperma în gura. Același efect.

| brokxy a răspuns:

Ewww oral cu prezervativ, ba fa fara prezervativ ca te simti mai bine. daca nu ai incredere in persoana ca nu are SIDA aia e partea a doua :)) :))

| MValentin a răspuns:

Facand oral se poate lua boli, dar daca penisul iti este protejat de prezervativ nu. Astfel cum nici persoana ce o vei penetra nu va lua boli daca te protejezi prin prezervativ la fel si cu cavitatea bucula.
https://m.csid.ro/......l-16834093
Uite mai sus bolile ce poti lua