| nicaruaga a întrebat:

Facebook.

salut TPU, scuze pentru categorie, am si eu o intrebare, sper sa reusesc sa va fac sa intelegeti ce vreau sa inteleg.

cand intri pe facebook, si vrei sa dai un search, si scrii o litera, iti apar mai multe persoane care incep cu litera aia, persoanele alea iti apar in ordinea in care le-ai frecventat cel mai mult profilul cumva?

mai este vreun alt indiciu de genu? de exemplu la chat sa iti apara numele pe care le-ai frecventat ultima oara doar sau alte faze de unde sa se deduca ca ai frecventat acel profil? si aici ma refer ca indiciile alea sa le vezi exclusiv tu cand intri in profilul tau, nu neaparat sa le vada si altii

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Atunci când scrii prima literă dintr-un nume, rezultatele îţi apar în ordinea în care ai frecventat respectivele profile. Cel puţin, la mine este valabilă chestia asta.
La chat, în schimb, nu am observat nimic din ceea ce ai descris tu.

| Aylee a răspuns:

La search iti apare primele persoanele care le ai la friends, si dupa restul. Nu ai cum sa faci sa iti apara ca ai freecventat pe x...

| Daei a răspuns:

La chat primele persoane care apar, priemele 3-4 de exemplu, sunt cele cu care ai vorbit in ultimul timp si de cele mai multe ori, iar la search apar intr-adevar persoanele la care ai intrat cel mai des. happy