| gigi44 a întrebat:

Fata are 14 ani si nu mai este virgina de la 11 ani.
A avut o relatie de 1 an jumate cu un baiat major, cu care nu a avut contact sexual.
Daca fata il acuza pe baiatul nevinovat ca fiind faptasul pentru a se razbuna, acesta poate pati ceva?
Se poate demonstra ca cei doi NU au facut sex?
Exista sanse ca baiatul sa intre la inchisoare nevinovat? in ce circumstante?
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Se poate demonstra printr-o vizita la ginecolog daca a fost el sau altcineva.Si sunt sanse ca el sa intre in inchisoare, dar sunt mici, deoarece adevarul s-ar afla dupa testul facut la ginecolog, si daca fata ar renunta sa-l faca s-ar sti ca e ceva in neregula cu povestea spusa de ea.Dar daca fata nu a avut nici un contat sexual cu baiatul el nu poate intra in inchisoare, pentru ca nu ar aparea in rezultatul testului.

11 răspunsuri:
| NebOonaТьKa a răspuns:

Ne,daca nau intretinut nu...Totusi se duce fata la laborator se consulta etc, vede dac penisu baiatului a ajuns in vagin la fata si atit.Da ii nebuna lumea din ziua de azi...11 ani, mamaaaaa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 3 ani nu se mai poate demonstra nimica, dar un process de durata tot poate exista. oricum copii din ziua de azi nu mai sunt sanatosi la cap, iar ala la 18 ani sa umble cu un de 13 ce dracu. ar merita vreo cateva luni de inchisoare sa ii vina mintea la cap.

| nicolaenistor a răspuns:

Neinteresant.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

"Daca fata il acuza pe baiatul nevinovat ca fiind faptasul pentru a se razbuna, acesta poate" fi cercetat penal pentru : sex cu o minoră, tentativă de viol sau chiar viol - depinde de ce te acuză ( fata împreună cu părinţii ei, singură NU poate )!

Dacă depune Plângere la Poliţie, o să te cheme să dai Declaraţie despre ce s-a întâmplat ( din punctul tău de vedere ) - acolo TREBUIE neapărat să precizezi că NU ai avut contacte sexuale cu tipa!
Şi să scrii că de mult timp te AMENINŢĂ că te va acuza că ai violat-o DACĂ o părăseşti ( aşa o dicreditezi )!

Apoi, NU se poate demonstra, acum după un an şi ceva, că TU ai fost cel care a făcut ( sau nu ) sex cu ea - NICI după 3 ani, că tu ai fi fost cel care a dezvirginat-o!

Şansele ca să intri la închisoare pentru asta SUNT aproape INEXISTENTE - deoarece NU are cum demonstra că aţi întreţinut acte sexuale!

Chiar dacă Poliţia consideră, în urma anchetei penale, că ai fi vinovat - URMEAZĂ un proces penal, în care poţi să te aperi şi să aduci martori/probe care să dovedească nevinovăţia ta!

Dacă se ajunge la un proces, NEAPĂRAT să-ţi iei un avocat BUN - deoarece atunci DEPINZI de modul în care te aperi şi de "şmecheriile" care se fac...

Dar, e PUŢIN probabil să se ajungă la un proces!

Cred că poţi să stai liniştit, e doar o simplă "ameninţare".

| gigi44 explică (pentru bursuc001):

Va multumesc pentru timpul acordat si promptitudinea raspunsurilor!

| bursuc001 a răspuns (pentru gigi44):

Cu plăcere!

| Azµre a răspuns:

Nu prea se poate demonstra că el a fost făptașul, prin urmare nu cred că ar trebui să își faci probleme. În afară de faptul că tu trebuie să susții cu tărie că nu ai avut niciun contact sexual cu ea.

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna!

Sunt 10% sa ajunga la inchisoare.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

God...de la 11 ani?
Welcome to Romania!

| crazy14 a răspuns:

Pff ajungi la inchisoare cu ochii inchisi, s-au mai intamplat chestii de genu si ca presupusul faptas sa dovedeasca ca nu e vinovat are nevoie de dovezi, mai ales ca ea 11 ani el major iti dai seama ce repede poti fii incriminat, ce zic astia el major ea o pustoaica cat de greu i-o fost sa puna mana pe ea si mai ales daca fata e una de asta la care ii merge mintea si vrea sa se razbune cu orice pret e instare sa mearga pana in panzele albe! Ai 90%sanse sa ajungi la inchisoare! Bafta sa speram ca pustoaica sa dea cartile pe fata, ca din cauza unor tampite insetate saracele de razbunare ajung oameni nevinovati sa plateasca!

| MihaelaMykydutza a răspuns:

Pai da sa stii ca se poate dar trebuie dovezi...