| anonim_4396 a întrebat:

Fata cu care sunt de 6 luni mi-a spus ieri un lucru urat dupa ce am continuat sa'i reprosez faptul ca nu mi-a raspuns la telefon sambata. Eu m-am enervat foarte tare, m-am ridicat am zis,, paa,, si am plecat. Problema e ca intr'un fel i'am dat papucii dar mi s-a rupt sufletul cand am realizat. Am chemato astazi dupa ore intr'un parculet si mi-a spus ca e foarte hotarata sa nu continuie relatia, dar seara cand m'a sunat era indecisa. Acum parea imposibil sa'i schimb parerea. Am incercat, am implorat'o, i'am explicat ca eram nervos si ca tin f. mult la ea si nu am rezolvat nimic. Mi'a vorbit chiar un pic de sus. Imi doresc sa continui relatia cu ea mai mult ca orice. Sunt terminat. PS: eu am 17, ea 16. Nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Cand te-ai ridicat, ai zis pa si ai plecat ai procedat corect. Indiferent daca mai vroiai sa fii cu ea sau nu, ai facut ce trebuie. I-ai dat un push si era cam singura ta sansa sa se mai intoarca la tine deoarece se simtea respinsa si in postura de perdanta. Cand ai inceput s-o suni, s-o implori, etc. i-ai dat incredere si te-ai umilit fara sens, fapt ce a facut-o sa fie mai al dracu si a facut-o sa-si doreasca sa te respinga tot mai tare. Pe viitor, fi mai tare. Nu fi muiere. Nu uita ca intr-o relatie, barbatul trebuie sa fie... barbatul. Milogirea nu a ajutat niciodata pe nimeni. Poate discutii la calm, certuri, etc. Dar in momentele de cumpana, cu mila nu se rezolva nimic. Mult succes pe viitor. Priveste-o ca o lectie de viata foarte importanta. Vei fi mai intelept la urmatoarea despartire. Ah, si in legatura cu starea ta de acum... O sa cunosti o fata de care iti va place si in momentul in care iti da primul semn ca si ei ii place de tine, trece totul intr-o secunda. Capul sus

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ea ti-a dat de inteles ca nu mai vrea sa fie cu tine de cand nu ti-a mai raspuns la telefon a incercat sa caute o metoda sa scape de tine si a obtinut o scuza acum.

| MMihai a răspuns:

Timpul le rezolvă pe toate. Nu insista teribil de mult, spre a nu fi obositor cu insistențele tale. Până pe la 25 de ani și femeile și bărbații, au o vedere periferică bună.( Este cu fața spre tine, dar se uită și în stânga și în dreapta, după altul,/ alta ). Și la o adică, lac să fie, că broaște se găsesc.

| Honeybunny a răspuns:

Vezi daca esti prea gelos? te'ai enervat, ea s-a enervat, dupa aceea te'ai enervat si mai rau si asa ai facut'o sa se sature.las'o in pace o vreme, o sa isi dea ea seama daca i se face sau nu dor de tine.nu te umili, nu implora, nu plange.indiferenta te va duce probabil mai repede la ea decat lacrimile,pentru ca fetele nu vor sa vada baieti plangand. baietii trebuie sa fie siguri pe sine si pe situatie, sa para de nedoborathappy (ok, exista fete carora le place sa vada baieti plangand dar putine si presupunem ca iubita ta nu se incadreaza in aceasta categorie) succes!

| BlueHusky a răspuns:

Next

| Allex7 a răspuns:

Nu trebuia sa te enervezi doar numai tu o iubesti asa de tare, incearca din rasputeri sa vorbesti cu ea sa o cuceresti pentru a 2-a oara sa-i faci cadouri sa te tii dupa ea sa o tachinezi si intr-un final va da roade. O seara buna...

| Rococr a răspuns:

Mi'a spus ca vrea sa iesim si de acum incolo dar mai rar si ca amici. Nici nu stiu...imi fac inima rea.

| Alina_2414 a răspuns:

Buna!
nu te umili pentru ca timpul le rezolva pe toate ...lasa-i un timp sa se gandeasca nu o implora sa va impacati pentru ca nu va ceda prea usor crede-ma...iar la nervi sp de toate las-o o saptamana in pace iar dupa invit-o la un suc sau ceva si incearca sa vb deschis cu ea fi sincer sp ca ti-e dor de ea dar daca te umilesti nu rezolvi nimic. daca nu reusesti sa o recuceresti gandeste ca ea nu te-a meritat si ca u esti un baiat bun! si cel mai important capul sus! sunt multe fete pe pamantul astawinkingpapapa!