| anonim_4396 a întrebat:

Fata fiind, e normal sa nu iti curga sange la primul contact sexual? Mie asta mi s-a intamplat, iar din acest motiv,'iubitul' m-a parasitsad nu accepta nicio explicatie, nu crede ca am fost virginasad e posibil ca himenul sa fie atat de elastic incat sa fi ramas virgina chiar si dupa un singur contact sexual, chiar daca am simtit penetrarea? Ma framanta de ceva timp gandul astasad Va multumesc!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aproximativ 20% din fete nu sangereaza la primul contact sexual. Fie nu au himenul, fie e foarte subtire si putin vascularizat, fie e elastic si se rupe de-abia la prima nastere.

| Alisa a răspuns:

Virgina nu mai esti. nu este neaparat sa iti curga sange. iar daca "iubitul tau" te-a parasit din cauza asta inseamna ca nu te iubeste. el te apreciaza doar pentru asta? pff... o s avada mai tarziu ce a pierdut, ca nu a stiut sa aprecieze atunci cand trebuia. imi pare sincer rau :*. tu i-ai daruit ce aveai mai de pret si el...

| catthshshshs a răspuns:

Doamne...nu pot sa cred peste ce fel de om este.Cum de ai dat peste unul din asta? Daca nu crede ca ai fost virgina, este fix problema lui. Daca te-a parasit inseamna ca atat si-a dorit, "trofeul" tau.Nu orice baiat cu care te culci te iubeste, de aceea trebuie avut grija cine este primul in viata ta.
Mie nu mi-a curs dupa primul contact, ci dupa vreo 4-5 contactewinking

| anka a răspuns:

Foarte bine ca a plecat. Inseamna ca e prost si nu te merita. Ai sa gasesti altul mai bun. Sau a marcat si a gasit un motiv bun sa te paraseasca. Baietii sunt specialisti in asta.

Răspuns utilizator avertizat
| gingasull a răspuns:

Asa se intampla cu voi fetele, care puneti "botul" la vrajeala ieftina a baietilor! Alta data sa fii mai atenta cand te "arunci" in pat cu baietiiwinking ( fara suparare). Pacat ca nu ai avut si tu parte de ceva memorabil sad. Asta e viata : capul face capul trage, nu-ti ramane altceva de facut decat sa te consolezi cu ideea : asa a fost sa fie straight face; Nu este un capat de tara, decat o invatare de minte happy.

| cucu a răspuns:

Iubita mea are 24 de ani ...si am intretzinut relatii sexuale de curand. inainte ea mi-a spus ca este virgina si am crezut`o (este de religie musulmana). nu a curs sange absolut deloc dar sa stii ca nu am stat niciodata sa ma gandesc ca nu ar fi fost virgina.am mai spus chestaia asta cu virginitatea nu se observa numai daca curge sange sau nu ci si dupa felul in care te descurci in "pat".
prietenul tau este un idiot si nu trebuie sa te mai agitzi pentru el pentru ca a pus la indoiaia sinceritatea ta fara sa aiba o dovada extraordinar de concreta.

| cipy a răspuns:

Am copiat acest raspunsa de la (sandy) si imi cer scuze, dar cred ca asta ar trebui sa stie prietenul tau!
Depinde si de himen...Himenul este o membrana subtire care se afla la nivelul orificiului vaginal.Himenul acopera (partial) intrarea in vagin.Nu exista un himen ''general''. El este diferit de la femeie la femeie. Poate avea forme si grosimi diferite.Himenul este perforat in centru, orificiul fiind pentru eliminarea menstruatiei. Dar nici acest aspect nu este identic, pentru toate himenurile.acest orificiu este de dimensiuni diferite, de la dimensiunea ce permite introducerea unuia sau chiar doua degete, la cele septate (o gaura despartita de o membrana) sau cribriforme (mai multe gauri de dimensiuni mici) si pana la cazuri in care nu exista orificiu deloc.Himenul se ingroasa de-a lungul perioadei de pubertate. Orificiul despre care iti vorbeam si care masoara intre 10-12 milimetri la fetita, atinge la pubertate 18-20 milimetri, ceea ce permite trecerea unui tampon sau a unui deget.Este foarte posibil ca himenul sa se rupa, fara ca tu sa stii.Asa ceva se poate intampla in cazul unor exercitii fizice, din cauza folosirii unor tampoane intravaginale sau chiar cand te-ai spalat.Sunt si cazuri de virginitate in care himenul este destins dar si cazuri (foarte rare) in care, la nastere, himenul este aproape in totalitate absent.Deflorarea este penetrarea himenului.Practic se traduce prin ruperea sau destinderea himenului.Cand orificiul himenului este foarte ingust, introducerea penisului il rupe putin (ceea ce poate duce la pierderea unei cantitati mici de sange). Dar in cazul unui himen destins (elastic), penisul introdus, poate sa produca distensie completa fara ruptura insotita de sangerare.Himenul se rupe definitiv numai in momentul primei nasteri, din cauza dilatarii orificiului vaginal pentru scoaterea copilului.

| vampirika a răspuns:

Ce cretin, ce bou, ce prost, ce magar, ce porc, ce retardat mintal, etc ce e:]]

| robyroby a răspuns:

O dezvirginare, nu implica ineaparat o hemoragiewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totceposibil se intimpla deci mai sunt baieti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie tot asa mi s-a intamplat dar din fericire prietenul meu e constient de asta, inainte de asta el singur mi-a zis ca poate sa nu-mi curga singe la primul contact si insashi desvirginarea e in mai multe etape, adica, de cel putin 3-4 ori trebuie s-o faci ca intr-adevar sa nu mai fii virgina, sa simti adevarata placere care la primele contacte nu prea este. El nu te iubeste asta e cert incearca sa-i dai un link pe net sau fa cumva ca el sa afle ca nu estisingura caruia nu ia curs singe, dar, nici prin cap sa nu-ti treaca sa-l ierti dupa asta cred ca el va realiza ca a gresit foarte tare si va dori sa-l ierti, chiar daca il vei ierta incearca sa nu mai fii cu el chiar daca inca il iubesti! Vei gasi baiatul care sa te merite fii sigura! Bafta si capul sus!winking

| babii_9105 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplatsigh si ne.am despartitsad a spus ca l.am mintitcrying ...nu mi-a curs exact atunci cand... dar a 2-a zi mi.a curs sangesad dar nu a v rut sa creada si s-a terminat totulcrying

| Madhy a răspuns:

Si eu am patit asa.Nu mi-a curs sange deloc la primul contact sexual. Dar la inceput m-am speriat.Am citit pe net si mi-am dat seama ca este ceva normalstraight face. Dar diferenta este ca prietenul meu a avut incredere in mine.Si m-a crezut ca am fost virginahappy

| Chiru_Titi_1970 a răspuns:

A fost un prost detea parasit.nu a avut incredere in tine alfel nute parasea.